Kontracepcija

Logest

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem.

Poštovanje,
molila bi Vas za savjet. Naime, pijem Logest kontracepciju i u utorak 5.8 trebala sam početi sa novom kutijom. Dan prije ljekarni nisu imali više za kupiti logesta i zbog toga su mi rekli da dođem 6.8 kada im dođe pošiljka. Tokom 7 dana pauze kada je i krvarenje nastupilo nisam imala odnose, a tablete sam popila vođena uputama koje piše. Znači u srijedu, 6.8 popila sam zakašnjelu od utorka i navečer kada inače uzimam, popila sam onu redovnu od srijede. U međuvremenu sam imala odnos, ali zaštićen kondomom.
Recite mi jesam li ispravno postupila, znači li nešto loše to što sam uzela u danu 2 tbl., inače mi se to nikada nije događalo.
hvala,
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ispravno ste postupili.

monyb

Postovani pijem logest 9 mj.i zbog godisnjeg sam nastavila piti sljedeci blister bez pauze od 7 dana, sada mi je ostalo jos 6tbl do kraja blistera ali mi se pojavio smedji iscjedak kao kod pocetka mjeaecnice,da li je to normalno i sta da radim da li da nastavim piti do kraja blistera pa radim onda pauzu?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte do kraja blistera a onda pauza sedam dana.

stu_iva

Poštovani,
otputovala sam i zaboravila Logest pakiranje tako da nisam popila zadnju tabletu iz blistera koju sam trebala popiti u subotu.
Još uvijek sam na putu te ju nisam popila naknadno.
Što mi je činiti? Kada da počnem s novim blisterom? Normalno u nedjelju ili ranije? Trebam li se dodatno štititi?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon sedam dana pauze. Ne treba dodatna zaštita.

Pufnizza

Postovani,
Kako trebam napraviti kolonoskopiju koja iziskuje potpuno ciscenje crijeva, trebam li prestati uzimati kontracepciju? Hvala.
Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pufnizza, uz opasku da tijekom pražnjenja crijeva i postupaka kolonoskopije, dakle tih par dana, uzimate pilule ali koristite dodatnu zaštitiu.

mj3185

Postovani,
Logest pijem vec 2 godine,i danas mi se prvi put desilo da sam nakon 4 tablete novog pakiranja povratila jednom, te sam uzela drugu tabletu u roku 5 minuta...sada me zanima da li trebam nekakvu dodatnu zastitu primijeniti ili je sve ok?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

mj3185

Postovani

Logest koristim 2 godine, a zadnju menstruaciju sam imala prije nekih 6 dana....nastavila sam po sabloni sa novim pakiranjem, no morala sam ubaciti i canesten tablete za rodnicu . problem je sto mi se 3.dan,dakle,zadnji dan tih tableta canesten, pojavilo malo svijetlo krvarenje,nista obilno,nego jako malo..sada sam zabrinura jer ne znam sto bi moglo biti, a u ginekologa mogu tek slijedeci tjedan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojno krvarenje zbog uzimanja pilula.

malasirena9891

Postovani, imam 23 godine i zbog problema sa jako bolnim menstruacijama sam pocela po preporuci mog ginekologa nakon svih urednih nalaza da pijem logest. Inace imam oskudnije krvarenje i menstruacije mi traju po 4/5 dana. Ovaj mjesec sam htjela odloziti menstruaciju par dana zbog nekih licnih stvari i oda zapoceti sa kontracepcijom medjutim zakasnila sam jer sam neocekivano dobila,a moja ginekoloskinja je rekla da popijem ipak prvu tabletu kako bi mi stalo krvarenje, no to se nije desilo i uvece sam pocela sa prvom kontraceptivnom tabletom. Krvarenje mi je bilo slabo prvih dana i a vec 4. i 5. i 6. dan imam slabo,medjutim krv je jako crvene boje kao obicna krv. Inace 6. dan prije kada nisam pila kontraceptive krvarenje nisam nikada ni imala krvarenje,a sad je 6. dan i jos uvijek mi nije stalo nego mi povremeno bude po kap krvi. Da li je to normalno ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

anamarija345

Postovani, pilule pijem inace u 8 sati i sad sam nakon pomicanja sata unatrag nastavila piti u 8. Je li to u redu? Nije mi smanjena zastita?
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je. Dakako da nije umanjena.

sara250

Postovani, utjecu li Coldrex tablete na logest, treba li dodatna zastita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Ne treba.