Kontracepcija

Logest

mala00

poštovani,
pijem logest pilule od 2. mjeseca ove godine. Pijem ih uvijek u 12h popodne. Jučer mi se desilo da sam zaboravila popiti pilulu i popila sam ju tek u 23h, točno 11h sam zakasnila. Ovo je bila zadnja pilula u 2. tjednu ove kutije, danas ulazim u 3. tjedan iste kutije. Je li smanjeno djelovanje kontracepcije i moram li koristiti dodatnu zaštitu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite dodatnu zaštitu do kraja blistera.

vanitas

Poštovani,
do prošle godine bila sam na pilulama Cileste no nakon njihova povlačenja s tržišta liječnik me prebacio na Logest. Dakle, zadnjih godinu dana pijem Logest i u tom periodu dobila sam na težini te mi se razvio prilično vidljiv celulit na bedrima (što pripisujem isključivo pilulama jer nisam promijenila način prehrane, čak se trudim jesti manje jer pokušavam skinuti ove nakupljene kilograme, ali tapkam na mjestu, a i dalje vježbam jednakim intenzitetom) pa Vas molim za savjet kojim bi pilulama mogla zamijeniti Logest koji mi očito ne odgovara i postoji li nešto sličnije Cilesteu koji mi je savršeno odgovarao? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,
srdačan pozdrav.

vanitas

Poštovani,
nakon povlačenja pilula Cileste prošle godine počela sam koristiti Logest no u vrlo kratkom vremenu nakupila sam nekoliko kilograma viška, a na bedrima mi se pojavio vrlo izražen celulit. Te promjene pripisujem Logestu jer nisam promijenila način prehrane, a i dalje vježbam istim intenzitetom. Molim Vas savjet koje bi pilule bile sličnije Cilestu te mi kao takve možda više odgovarale jer mi Logest ne odgovara nikako.
Zahvaljujem na odgovoru,
srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s Yazom ili Qlairom.

sara250

poštovani, imam jedno pitanje. ginekolog mi je na godisnjem a meni su jucer u ljekarni rekli da mi je istekao recept te ne mogu podici pilule (sutra trebam popiti). pocela sam ih piti iskljucivo zbog kontracepcije, stoga smijem li sama prestati ih piti bez konzultiranja s ginekologom, ako da koji je postupak pri prestanku, da li je sad veca mogucnost unatoc drugoj kontracepciji (npr kondomu) da zatrudnim? (neki govore da su zene jako plodne kad prestanu piti pilule)
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovaj mjesec ne uzimajte. Korisite svakako zaštitu jer ste i dalje plodna.
Novi kutiju započnite s prvim danom sljedeće menstruacije.

ljuba88

Na savet svog lekara napravila sam pauzu sa korišćenjem Logesta nakon 6 meseci uzimanja. Kao i prošlog puta kada sam pravila pauzu ciklus mi kasni. Ono što mene zanima jeste da li mogu jednostavno da počnem sa korišćenjem novog pakovanja ili moram da sačekam menstruaciju? U svakom slučaju posetiću svog lekara ali me zanima šta vi mislite o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

S prvim danom menstruacije krenite, nikako ne prije.

luc21

Poštovani, prvi puta pijem kontracepciju( logest) zbog ciste, prije logesta pila sam duphaston međutim zbog jakih glavobolja mi je ginekologica promjenila terapiju te mi dala logest. Pijem ih 7 dana međutim osjecam slabe glavobolje tu i tamo, koje ne traju dugo. trebam li promjeniti tablete ili trebam cekati jos malo da se priviknem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čekajte još svakako.