Kontracepcija

Yaz - zaboravljena pilula

kosee

Dobila sam krvarenje odmah u ovom razdoblju placeba. U međuvremenu sam čitajuči ovaj forum si razjasnila neke stvari. Zanima me samo trebam li koristiti još 2 tjedna dodatnu zaštitu ili sam od novog blistera automatski ponovo zaštićena?
Puno vam hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

S novim blisterom ste ponovo zaštičeni.

iwanna

Poštovanje!
Malo sam u panici pa Vam se javljam da mi kažete imam li razloga za paniku. Pila sam yaz pilule 5mj i uvijek sam ih pila na večer oko 20h. Dobila sam krvarenje nakon popijene treće bijele tabletice te sam nakon toga u 20h popila i posljednju (četvrtu bijelu). Nakon toga nisam nastavila s novim pakiranjem,a imala sam nezaštićen odnos s partnerom nakon dva dana od posljednje popijene tabletice dok mi je još uvijek trajalo krvarenje. Molim Vas recite mi jeli moguće da zbog toga dođe do trudnoće?
Hvala unapred!!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne

iwanna

Puno puno Vam hvala na odgovoru!!

Lady Yana

Poštovana,
Pijem "Yazz" pilule, i prvi mi je mjesec kako ih koristim bio, medjutim sada sam bila na placebo tableticama, dobila sam, zavrsila sam sa njima.Naravno bilo je vrijeme da pocnem sa drugim pakovanjem. Kako nisam bila u gradu, te nisam bila u mogucnosti da ih uzmem, uzela sam ih drugi dan, znaci, drugi dan od zavrsetka placeba. Danas sam popila prvu ovoga pakovanja. Medjutim ja se plasim da cu nesto poremetiti ili pak ostati u drugom stanju. S'toga, da li uopće mogu nastaviti regularno piti tablete, sta sledece da radim i da li je umanjeno njihovo dejstvo?
Unaprijed zahvalna.

Natalija Beljo, dr. med.

Pijte dalje ali sad 7 dana koristite dodatnu zaštitu.

sanjasanjic

Postovana,
redovno sam pila Yasmin tablete 9 dana.
11. dan sam kasnila sa pilulom oko 5 sati ali sam ujedno vidjela da sam zaboravila popiti prethodnu (10.) pililu, te sam odmah popila obje.
Nakon 12 sati sam popila 12. pilulu (sve se dogodilo zbog dugosatnog leta i promjene vremenske zone.)
Danas je na redu 13. pilula (trebala bih ju uzeti za nekih 4 sata), medjutim prokrvarila sam - krvarenje je pravo, menstruacijsko...
sto da radim?
Hvala na odgovoru, postovanje i pozdrav
Sanja

Natalija Beljo, dr. med.

kako ste promjenili klimu i preskočili par tbl. nastupilo je krvarenje . Možete popiti kroz 3 dana po dvije na dan , pa ako krvarenje stane nastavite dalje po jednu na dan do kraja blistera i napravite pauzu kao inače.Ako bude bilo šta drugo pišite.

matea_00

Postovana doktorice!

Pijem Yaz vec sest mjeseci. Ovog mjeseca drugu tabletu iz blistera popila sam sa vise od 12 sati zakasnjenja. Popila sam ju cim sam se sjetila i nastavila normalno piti tablete,bez zakasnjenja. Na dan kada sam popila 23. tabletu iz blistera imala sam odnos i prilikom snosaja kodnom je pukao pa je decko svrsio u mene. Ima li prostora panici? Unaprijed Vam hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Nema mjesta panici.

mare1706

postovani..pijem yaz vec 9 mjeseci..i uvijek sam isti dan dobivala mengu ujutro, srijedom (ostane mi za navecer popiti jos jedna placebo pilula)!! problem u tome sto je danas nisam dobila (5.1)...u tjednu kad je bio bozic..na badnjak(petak) sam popila tabletu oko 21h i oko 2h(subota) sam povracala....onda sam na netu nasla da se tableta ipak trebala apsorbirati...navecer na Bozic sam opet zaboravila popiti tabletu u vrijeme u koje inace pijem..i popila sam ju s oko 6h zakasnjenja..u tom periodu sam imala odnose,bez kondoma...nadalje sam sve normalno pila...i danas nisam dobila mengu...malo sam pod stresom zbog nekih stvari...i sad vas pitam postoji li mogucnost da sam trudna..da li je normalna pojava da iako sam tocno u dan znala kad cu dobiti mengu..da ju sada ne dobijem...molim vas utjesite me ako je ikako moguce...da cu ju dobiti....

Natalija Beljo, dr. med.

naravno da ćete ju dobiti , popili ste malo kasnije jednu , a one su poprilično osjetljive pa se odmah odrazi na dolazak mjesečnice.

Natalija Beljo, dr. med.

Pod ovim placebo tbl. ne trebate dodatnu zaštitu.

ivana1981

Poštovanje.
Imam jedno pitanje.Zaboravila sam popiti tabletu 15 dan,prema uputama popila sam kad sam se sijetila(prošlo je više od 12 h) i nastavila sam sa ostalim tabletama iz pakiranja s tim da sam preskoćila bijele i poćela novo pakiranje.Zanima me kolike su šanse za trudnoču jer zadnja tri dana imam blage mučnine.hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste postupili po uputama nema brige.

ivana1981

hvala na brzom ogovoru.Interesira me da li razlog mučnine mogu biti tablete,pijem ih skoro 5 mjeseci i nikad mi nije bilo mučno osim sada kad nisam radila pauzu?hvala puno

ivana1981

Hvala na brzom odgovoru,da li mogu tablete biti izvor mučnine,pošto nisam radila pauzu,pijem ih več 5 mijeseci i ovo mi se dešava prvi put

Natalija Beljo, dr. med.

Može biti od njih , ali ste i Vi sad malo u panici pa je i sa te strane moguća mučnina. Ali nema razloga za brigu happy

ivanicgrad1

Poštovana,
Pijem Yaz, nekoliko mjeseci.. U tjednu između 8.-14. tablete zaboravila sam jednu.. Uzela sam ju s zakasnjenjem od 20 sati, kako inace pijem.. U uputama Yaza, pise da samo nastavim piti..tako sam i učinila..
Zatim sam u tjednu između 15-21. zaboravila popiti jednu, ali s 10 sati zakasnjenja. Znači, inače pijem u 10 navečer.. a sad sam ju popila ujutro u 8:00
. Zanima me da pijem normalno do kraja ili da preskočim bijele? Što da radim?? Da li je smanjena zaštita? Pozdrav