Kontracepcija

Yaz - zaboravljena pilula

Natalija Beljo, dr. med.

Preskočite bijele i nastavite sa novim blisterom.

Judy

Dobar dan ! Prvi put se javljam na forumu, iako pratim rasprave i svala čast na brzim i točnim odgovorima happy
Pijem yaz već sedam mjeseci i prvi put mi se dogodila zaboravljena pilula. Doduše, popila sam je točno 11:30h zakašnjenja.
Nalazi se u prvom redu blistera, točnije 6. tableta pa me zanima je li potrebna mjera predstrožnosti preskakanja bijelih i prelazak na novi blister odmah?
Što se tiče dodatne zaštite, ona je uvijek tu, tako da to nije problem happy
Hvala !

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate pijete ih 7 mjeseci.

sanja0123

Poštovana doktorice.

Imam pitanje i unaprijed Vam zahvaljujem na odgovoru.
Pijem Yaz pilule od prilike 4 mj. 17 pilulu nisam popila i onda sam slijedeci dan popila 17 i 18 zajedno, roze tablete sam popila do kraja, a bijele (placebo) sam bacila i odmah krenula na novi blister.
Na dan kada sam zaboravila popiti 17 tabletu imala sam odnos sa deckom i on je svrsio u mene.
16. 02 mi je trebala doci redovita menstruacija, ali sada kasni vec peti dan.
Da li je to posljedica toga sta nisam popila tabletu, pa je poremetilo ciklus?? I da li postoji opasnost da dode do trudnoce??

Hvala!!

Natalija Beljo, dr. med.

SVe je ok, kako ste preskočili bijele preskočili ste i mjesečnicu za ovaj ciklus . Tako da panike nema , kad popijete ovaj blister do kraja doći će i mjesečnica.

sanja0123

Hvala vam na brzom odgovoru i dobrim vijestima happy happy

du-da

Poštovani,

pijem YAZ prvi blister. 10-og dana uzimanja mi se pojavili smeđkasti iscijedak i nakon toga crvenkasti svaki dan i danas kada trebam popiti 17. tabletu.
to me nebi toliko brinulo jer sam čitala da je često prijelomno krvarenje, ali mene brine to što sam prvi tjedan zaboravila popiti tbl. i popila je unutar 12h, zatim sam i drugi tjedan zaboravila i popila s 12h zakašnjenja,te sinoć opet zaboravila 16-tu tbl. i opet popila s par sati zakašnjenja.
Molila bih vas da mi savjetujete što da radim. Dali da prijeđem na bijele tablete, da krenem s novim blisterom ili nešto treće?
Hvala puno.

Logitech

Pozdrav,

pijem Yaz pilule vec 11 mj. u 20h, zapocela sam novi blister s uzimanjem u 22h. Problem se javlja sto sa zaboravila popiti 4. pilulu (prvi tjedan, 1.-7.). Trecu sam popila u 22h, zaboravljenu sam u 8.15.. nekih 10 sati kasnije, drugi problem je sto sam imala nezasticene odnose dva dana prije, i decko je obavio svoje u meni. Zanima me mjere opreza i mogucnost trudnoce?

Unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

du-da Odgovorila pod drugim topicom.
logitech Sve ok, nema mjesta panici. Nastavite dalje po shemi.

Judy

Dobro večer.
Imam samo jedno pitanjce koje je više molba utjehe happy

Pijem Yaz već 10 mjeseci i u prošlom blisteru sam zaboravila popiti jednu iz trećeg, "najopasnijeg" reda.
Naravno, popila sam dvije odjednom i nastavila piti roze do kraja blistera, preskočila placebo i nastavila s novim blisterom.
No, na dan zaboravljene pilule imala sam odnos s dečkom, nažalost bez dodatne zaštite, ali uz prekinuti snošaj.
Trenutno prelazim na treći red tog novog blistera i već par dana imam smećkasti iscjedak.
Zanima me je li to normalno, trebam li dobiti sljedeću menstruaciju sada na placebo tabletama i ima li razloga za brigu?
Hvala unaprijed i isprike ako sam zagnjavila happy

Natalija Beljo, dr. med.

Nema panike , sve ok.

Judy

Znači da je taj smećkasti iscjedak (sličan probojnom krvarenju prvih par mjeseci) zapravo posljedica preskakanja pauze?
I mjesečnica bi trebala doći u uobičajeno vrijeme, na bijelim tabletama?

Natalija Beljo, dr. med.

Tako je.

Judy

Hvala Vam puno !

rozaaa

poštovana, pijem yaz godinu dana. međutim, zaboravila sam uzeti 2. tabletu iz blistera, popila sam je nakon 14h. imala sam odnos večer prije, i tjedan prije. danas još uvijek imam lagano menstruaciju. trebam li se zabrinuti? popila sam ju odmah čim sam se sjetila.

Natalija Beljo, dr. med.

Pijte dalje po shemi , sve ok.

lipa mil

Zaboravila sam popiti dvije roze tablete (20 i 21 tabletu). Molim Vas mozete me uputiti sto mi je sada ciniti? S tim da sam 22 dan dobila menstruaciju!

Natalija Beljo, dr. med.

Pretpostavljam da pijete YAZ , sad počnite sa novim blisterom.

Lolita Lempicka

Poštovana doktorice,

pijem Yaz 7.mjeseci (sad sam započela 7. blister) i problem je sto sam zaboravila popiti 3. tabletu. Pijem ih uvijek kasno navecer oko 23, 24 h, ili čak još kasnije. Treću tabletu sam popila u 13.00 (negdje oko 13 sati zakasnjenja, ali nisam sigurna). Ne sjećam se točno u koliko sam sati popila prve dvije iz blistera. Tjedan prije toga sam imala spolni odnos, ali dečko nije svršio u mene. Postoje li ikakve sanse da sam trudna? da samo nastavim dalje piti po rasporedu? Unaprijed hvala na odgovoru.

Lolita Lempicka

jos bi nadodala da ne kuzim foru sa preskakanjem placebo tableta i prelaskom na novi blister? u mom slucaju za to nema potrebe jer sam zakasnila sa tabletom na pocetku blistera??