Kontracepcija

Yaz - zaboravljena pilula

AMki

Pozdrav,

Zaboravila sam 2. pilulu iz Yaz blistera, a imala sam spolni odnos u tjednu prije propustanja pilule. Prema uputama iz blistera, u tom slucaju bih se trebala posavjetovati s lijecnikom, no to nisam u mogucnosti. Sto bih trebala napraviti u ovom slucaju?

Mnogo hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita sedam dana.

c1502

Postovani, izgubivsi prije jedan blister, kupila sam drugi i pocela od njega piti tablete za one dane koji su mi preostali iz onog izgubljenog blistera. Kako mi je blister bio 7 tableta potrosen, izrezala sam taj dio i iz blistera sam samo vadila tabletice dok sam si kalendar - dane napisala na papiric i krizala bi dan kako bi koju tabletu popila. Danas 17.dan sam popila tabletu i uocila kako sam jednu tabletu za neki dan zaboravila popiti,iako sam stavila krizic na svih 17 dana! Danas sam popila jos i tu jednu od nekad zaboravljenu tabletu. Odnos s prekinutim snosajem imala sam 8.dan i 16. Sta da radim? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite postkoitalnu zaštitu ako je bilo ejakulacije.

majcee

Poštovani,

Pijem yazz tablete godinu i par meseci. Prvi put mi se desilo da zaboravim dve tablete (14. i 15.). Krenulo krvarenje kada je došao red na 16. Popila sam obe i 16-tu koja je na redu. Da li sam pogrešila i šta da činim dalje? Da li da pijem normalno i preskočim bele tablete ili da od sutra pijem novo pakovanje? Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da bacite bijele. Sutra krenite s novim blisterom.

marijamakica89

Postovana,
zaboravila sam da popijem 20 i 21 pilulu iz pakovanja,pijem yaz pilule,od dezurnog lekara sam dobila savet da nastavim svakog dana po jednu pilulu da pijem cak i zaboravljene i da preskocim cetiri bele.Znaci danas bih trebala da popijem pilulu zaboravljenu u cetvrtak i da popijem roze pilule do kraja.Odnose nisam imala tri nedelje,da li je dobro uraditi tako?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro. Preskočite bijele i započnite novi blister.

marsovac

Poštovani, pijem yaz pilule 4 mjeseca. 17. 5 popila sam zadnju bijelu tabletu i imala menstruaciju. 18.5 oko 22 h sam trebala zapoceti s novim blisterom ali nisam mogla doći do recepta, pa sam zvala bolnicu i konzultirala se s ginekologom koji mi je rekao da mogu pricekati do ujutro. 19. 5 sam dakle popila dvije tablete i dalje nastavila normalno piti pilule. Danas mi je zadnja ruzicasta tableta u tom blisteru, pa me zanima trebam li mozda preskociti te placebo tablete, i jako me strah da sam trudna, pa me zanima kolika je mogucnost da jesam? Imala sam nezašticene spolne odnose, a menstruacija je trajala do 20.5..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Preskočite placebo pilule i krenite na novi blister.

marsovac

Hvala vam od srca na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Mnmn

Pijem yaz pilule vec 7 meseci i zaboravila sam da popijem 4. pilulu iz pakovanja,vece pre sam u 18 casova popila redovno pilulu tj u ponedeljak i u ponedeljak uvece sam imala odnos u utorak tj. juce sam propustila da popijem i danas sam popila propustenu od juce i ovu namenjenu za danas,da li sam ispravno postupila ili sam trebala nesto drugo da uradim?Unapred zahvalna
Jos jedno pitanje,da li to znaci da nece doci do trudnoce??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita idućih tjedan dana. Šansa je mala.

Mnmn

I da,jos nesto iz prethodne kutije sam bacila bele i odmah pocela novvu kutiju,ovu sto sad pijem,jer sam bila zaboravila pilulu u predpolednjem redu.Da li to ima neke veze,puno hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

Mnmn

Hvala Vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

madaaj

Poštovani,

Yaz tablete koristim već 2 godine, ovaj mjesec sam 18. tabletu popila sa kažnjenjem od 13 sati, posljednjih rizičan odnos je bilo prije 7 dana. Da li trebam preskakati placebo tablete ovaj mjesec, i ako to uradim da li ću imati mjesečnicu? I ukoliko neću imati mjesečnicu, da li ima razloga da se bojim trudnoće, da li bih trebala uraditi test za svaki slučaj?

Unaprijed puno hvala!

madaaj

Da dodam još jedno pitanje, da li postoji mogućnost trudnoće ako nastavim piti roze tablete i popijem onda i 4 placebo normalno, u slučaju da neću imati odnose do menstruacije? Ovo pitam samo zato što bih voljela da ne poremetim dosadašnju rutinu uzimanja, ukoliko zaštita nije upitna u ovom slučaju?