Antibiotici u trudnoći

Irenaivica

IPoštovani,imam 47 godina,imala sam uspješnu vantjelesnu oplodnju u Pragu sa doniranom jajnom ćelijom.Sad sam u 18 nedjelji trudnoće U 7 nedjelji trudnoće sam primala amoksiciklin zbog bakterije proteus mirabilis.Poslije je trudnoća bila uredna,krvna slika i urin odlični.Svaki dan sam šetala,bila aktivna,te mi je doktorica s obzirom na urednu trudnoću u 18 nedjelji odobrila odnose sa suprugom što je bila greška.Dobila sam urinarnu infekciju,sad su mi u 18 nedjelji trudnoće dali cefaleksin od 1000 mg svakih 12 sati.Da li je to puno antibiotika u toku trudnoće,može li štetiti bebi?

Hvala mnogo

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedeni antibiotici ne mogu naštetiti djetetu.

Adadada

Postovani prije 4 tjedna sam imala spolni odnos s partnerom na jako plodni dan...on je ejakuirao(svrsio) u mene,al ja nisam...trebala sam dobit menstruaciju prije 6 dana i jos nista dali ima mogucnosti da sam trudna

Ivo Balenović, dr. med.

Da. Savjetujem da uradite test.