otvorena u 34. tjednu trudnoce

luana8

Postovani,
Ovo mi je druga trudnoca. Od pocetka se borim sa ureaplazmom koja je 10> 4, primila sam sumamed intravenozno u bolnici tri dana, ali nisam ju uspjela rjesit. U 24. tjednu trudnoce sam popila jos jedan antibiotik, i vise nisam provjeravala da li ju imam. Ginekolog je rekao da nije potreba. U 32. Tjednu mi je ginekolog rekao da mi vanjsko usce ulozivo, i napisao 1 clanak. (nije mi rekao da moram mirovati, samo da ne dizem nista tesko).Mozete li mi objasnit sto to znaci? Nakon 11 dana sam posla po misljenje drugog ginekologa i on mi je rekao da sam otvorena 1 prst, i jos je napisao 1 clanak i rekao mi da mirujem i da pijem magnezij, i da dodem za sedam dana na kontrolu. Mozete li mi objasnit sto znaci 1 clanak, i prst otvorena?Sada sam trudna 34+3, i zanima me vase misljenje. Trudim se mirovat iako je tesko jer imam dvogodisnjaka..Zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalaz je malo uznapredovao za 34. tjedna no nije neka panika.
Savjetujem mirovanje i mg još deset dana. Napravite bris rodnice.

luana8

Zahvaljujem na odgovoru.
I dalje mi je nalaz isti,sto se tice otvorenosti. Mozete li mi objasnit sto znaci 1 clanak i 1 prst otvorena? Da li mi je to otvoreno vanjsko usce ili?
Brisevi su opet pokazali ureaplazmu i ginekolog mi je dao betadine vaginalete, medutim dobila sam alergiju od njih i rekao mi je da uzmem medazol vaginalete.
Njih sam vec koristila prije nekoliko dana, pa se bojim da li je to previse? Molim Vase misljenje. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

luana8

Zahvaljujem na odgovoru.
Nalaz mi je i dalje isti sto se tice otvorenosti. Mozete li mi objasnit sto znaci 1 clanak i 1 prst otvorena?Da li to znaci da mi je vanjsko usce otvoreno ili?
Nalaz brisa mi i dalje pokazuje ureaplasmu 10> 4, pa mi je doktor dao terapiju betadine vaginalete, ali ja sam dobila alergiju od njih, pa mi je dao medazol vaginalete. Njih sam vec koristila prije nekoliko dana, pa ne znam je li dobro da ih opet uzmem?Molila bih vase misljenje. Zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otvorena ste za prst dakle 1,5cm dakle s prstom ginekolog dođe do vodenjaka i glavice djeteta.
Za ureaplasmu se ne uzima Medazol niti Betadine nego antibiotik na usta prema antibiogramu i lokalna terapija npr. Dalacin.

zabrinuta_22

Postovani,

molim vas za savjet. Trudna sam 14. tjedana, mirujem od pocetka trudnoce. Ovo mi je 4. trudnoca, imala sam 3 spontana pobacaja, u 8.tj, 16.tj. i 22.tjednu trudnoce. Poslije zadnjeg pobacaja mi je receno da mi vrat maternice ne drzi dobro i da bi u sljedecoj trudnoci trebala serklazu. Prije 2 dana na pregledu mi je receno da sam se pocela otvarati, duljina cerviksa mi je 3,6 cm, a prije 2 tjedna je bila 5cm. Sad se i na ultrazvuku s unutarnje strane maternice vidi udubljenje prema cerviksu. Strogo mirujem i dalje i pijem magnezij. Svi cervikalni brisevi su mi u redu. Zabrinuta sam jer sam ginekologu narucena tek za 3 tjedna. Zanima me vase misljenje i dal se moze napraviti serklaza prije 16. tjedna trudnoce? I dal bi bilo bolje da sam u bolnici?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako treba napraviti serklažu čim prije.
Ne trebate odmah u bolnicu.

luana8

Postovani
Usla sam u 37. Tjedan trudnoce. U 35+5 sam primljena u bolnici radi kontrakcija koje nisu bile bolne, vec mi je trbuh bio tvrd i osjecala sam pritisak od leda prema trbuhu, otvorena sam 2 cm a clanak je 2/3. Od tada sam na mirovanju i magneziju. Bolje se osjecam. Zanima me da li se ipak mogu malo kretat, da li moram strogo mirovat samo krevet - wc ? zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da se možete kretati.