test na trudnocu

sarita 22

Postovani
Nova sam ovdje i imam jedno pitanje pa vas molim da mi pomognete...
Zadnju menstruaciju sam imala 19.5 a menstrualni ciklus mi traje 28 dana sto znaci da sam imala 2.6 plodne dane kada sam spavala sa deckom bez zastite i ejakulirao je u mene...proslo je vec 37 dana od zadnje menstruacije a kad sam radila tes na trudnocu pojavile su se dvije ruzicaste crtice pa je jedna nestala....imam bolove sa desne strane,cudno se osjecam,malo se smijem pa placem,imam pojacan prozirni iscjedak bez mirisa...menga mi nikad ovoliko nije kasnila zato se pitam sta je dali sam mozda trudna?
Unaprijed hvala
Ljepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća trudnoća. Ponovite test ili izvadite beta hcg iz krvi.

sandrica123

poštovani doktore, pisala sam Vam nedavo zbog kašnjanja menstruacije. dakle, posljednju menstraciju imala sam 14.5. i trebala sam je dobit oko 11.6. ali ona nije došla, doduše kasni mi već 14 dana. na dan kada sam trebala dobit M pojavio se prozirni iscjedak. imala sam spolni odnos s dečkom bez zaštite. ali nije ejakulirao u mene. i ne postoji nikakva šansa da je nešto ušlo.
rekli ste mi da napravim test, i ja sam ga danas napravila. i bio je negativan. test je bio Primastick. dakle u malom prozorčiću se pojavila roza crtica, dok na većem nije bilo uopće tragova nikakvih.
u prijašnjem postu napisala sam vam da sam imala cistu na lijevom jajniku pa da li je moguće da se ona vratila pa je to razlog kašnjenju menstruacije, ili je u pitanju stres koji me posljednjih nekoliko tjedana doslovno proganja. da li je test bio pouzdan, nisam ga radila sa prvim jutarnjim urinom jer pisalo je da se može raditi u bilo koje doba dana već nakon kašnjenja menstruacije jedan dan. meni kasni 14 dana.

da li je moguće da ss vratila cista? ili je uzrok kašnjenju stres?

hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o trudnoći.
Uzrok svakako može biti povrat ciste. Javite se na pregled.

tenkre555

Postovani;
Moja djevojka je uradila test na trudnocu 15-16. dan nakon odnosa i 4.dan nakon kasnjenja menstruacije. Test je pokazao negativno. Kolika je pouzdanost tog rezultata s obzirom na vrijeme od odnosa, menstruacije i slicno? A takodje da napomenem da i taj odnos sto se desio je trajao 5 sec bez zastite(plitka penetracija) i nije bilo ni blizu ejakulacije...samo sto je prethodna ejakulacija bila 45min do 1h ranije, sa ciscenjem spolnog organa i uriniranjem. Citao sam hiljade mogucnosti trudnoce preko zaostalih spermija u mokracnoj cijevi koji mogu da izadju kroz onu sluz prostate pa nas je mnogo zabrinulo a takodje i to kasnjenje menstruacije. Unaprijed hvala i pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test je pouzdan u vašem slučaju, i ne radi se o trudnoći.

zauzeta

ovaj mjesec mi je meszes kasnio jedan dan...trajao je kao i inace...ali inace imam obilno krvarenje...sada su bili tragovi smeckasti sa malo crvenog...sta to znaci???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Znaći da se najvjerovatnije nije radilo o menstrualnom krvarenju.
Možda upala, cista, pcos, i slično.
Otiđite na pregled.

monano

Postovani,
interesuje me da li je test za otkrivanje trudnoce koji je kupljen prije 40tak i koji je cuvan u kupaonici ali je nov i u kutiji, nije izlozen vlaznosti, moguce pouzdano iskoristiti, da li se mogao nekako ostetiti u kutiji? Konkretno, da li ce biti pouzdan jer nije tek kupljen u apoteci nego prije i nije cuvan u hladnoj prostoriji? Hvala unaprijed na odgovoru! l.p.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ga upotrijebiti.

monano

Hvala puno na odgovoru, lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

milanap

Poštovani, da li tablete za spavanje i infekcija urinarnog trakta uticu na rezultat testa ? I da li je on pouzdan 40 dana posle odnosa? Najlepše hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedene stvari nemaju implikaciej na test.