Vaginalete

www

Poštovani,

koristim vaginalete (vaginatorij) Rojazol zbog uzimanja antibiotika. Sinoć sam stavila vaginaletu i danas nosila mokraću na labaratorijsku analizu. Da li nalaz mokraće može biti lažan,ne pokazivati rezultate jer u mokraći ima ostataka vaginalete ili bi napisali u labaratoriju da je kontaminiran, da ne vide dobro rezultate? ( prije nošenja na analizu sam napravila toaletu).

Nalaz mi je ispao savršen u odnosu na prije dva dana i piše da ima malo amorfnih soli, jesu li to ostaci vaginalete?

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu ostaci vaginaleta. U sedimentu urina pročitajte da li ima bakterija i u kolikom broju. Ako ih ima dosta ili mnogo napravite urinokulturu.

www

Puno vam hvala, imam još jedno pitanje

imala sam spolni odnos prije pregleda kod ginekologa i prije uzimanja papa testa. Koliko to utječe na nalaz? Negdje sam pročitala da se može stvoriti ranica na grliću pa je zato bolje ne imati odnose par dana prije uzimanja uzorka.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Konstatacija naravno nije točna.

m-ivana

Poštovani doktore, prije 5 dana počela sam koristiti Geonistin vaginalete po preporuci ginekologa jer sam jedno vrijeme imala žuti iscjedak bez nekog specifičnog mirisa i povremeno svrbež. Kako je to sve bilo popračeno i povremenim grčevima (kao menstrualnim) obavila sam i vaginalni uzv pregled nakon kojeg mi je ginekolog rekao da sam pred menstruaciju jer mi je sluznica maternice zadebljana i da su grčevi zbog toga. Ne znam jel bitno napomenuti, ali prije 4 mjeseca sam rodila carskim rezom. Nakon 4. dana korištenja vaginaleta, iz rodnice mi je ispala nekakva kuglica nebične tvorbe (usporedila bih to s vlažnim papirom ili oguljenom kožom), bez mirisa, žučkaste boje kao i vaginalete. Znam da Albothyl vaginalete djeluju tako da se ljušti tkivo rodnice, pa me zanima da li i ove vaginalete tako djeluju? I što to točno znači da se tkivo ljušti, da li se tu onda radi o nekakvoj većoj upali s obzirom da prijašnjim korištenjem vaginaleta nisam to imala?
Hvala na odgovoru.
S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ove vaginalete ne izljuštuju sluznicu. Vjerovatno je to ostatak od vaginalete pomoješan sa sluzi. Ne brinite.

sb34

Poštovani, prije 10-ak dana uklonjeno mi je (struganjem) nekoliko malih kondiloma, te su mi zbog iscjetka prepisane i vag. Medazol , s napomenom da ih ne koristim dok me peče rana od uklanjanja. Započela sam i terapiju Primolut nor, zbog ciste, pa me sad zanima mogu li u isto vrijeme koristiti i vaginalete? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

hugolina

Poštovani,
Po obavljenom redovnom godišnjem pregledu, ginekolog mi je preporučio uzimanje vaginaleta Linex Lady.
Prilikom otvaranja nove bočice, cijela mi se prosula po kupaonici, ali sam ja, unatoč tome (budala), oprala vaginaletu pod mlazom vode i nakon toga ju upotrijebila.
Znam da to nisam smjela napraviti i zbog toga cijelu noć nisam spavala.
Molim Vas, možete li me uputiti koje pretrage trebam napraviti kako bi bila sigurna da se nisam zarazila nekom bakterijom?
Hoće li se sve zakomplicirati ako s tim pretragama moram pričekati još tjedan dana, jer za dan-dva trebam dobiti menstruaciju.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Ne trebaju nikakve pretrage. Ništa se neće dogoditi. Niti su vaginalete sterilne kad ih otvorite a niti je flora rodnica sterilna.
U njoj se nalazi obilje i dobrih i loših bakterija ali u maloj koncentraciji.
Stoga uzmite novo pakovanje i krenite dalje s terapijom.

xxxNinaxxx

Poštovanje. Dobila sam vaginalete Medazol i iskoristila 4 kom, prije nego sam dobila menstruaciju. Sad mi je 3. dan pa me zanima (budući da je M oskudnija, a osjećam peckanje) da nastavim večeras s terapijom ili da čekam da prođe do kraja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete nastaviti večeras s Medazolom.