bolna menstruacija

cabi_babi

Postovani dobila sam sinoc menstruaciju, medjutim jaako je bolna da je to neizdrzivo, probada me donji dio stomaka i ledja te osjecam mucninu. Da li treba da se zabrinem ili je to samo bol od krvarenja? Pms sam imala malo jaci nego inace. Hvala

femaleversion2

Da li je normalno da se bol od pmsa nastavi tokom menstruacije, preciznije bol u ledjima i to da se pogorsa? I da li bolovi u cijeloj stomacnoj supljini (izmedju rebara,sa strane,na sredini i donji dio kod zenskih organa) moze biti posljedica menstruacije. Nakon odspavanih 2 sata ti bolovi su nestali ali jos uvijek kao da se bude iako me sada puno ne boli nego imam kao neki feeling u stomaku.oprostite na opseznosti i haoticnosti ali pokusavam biti sto preciznija. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cabi babi, to je normalno. Uzmite neki od nesteroidnih analgetika.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Female, smetnje koje navodite tipične su za menstrualne bolove. Ne brinite. Uzmite nešto od analgetika.

Adi1

Pozdrav,
imam vrlo bolne menstruacije, jako krvarenje, mucnine, padam u nesvjest, oblijeva me hladan znoj, pretjerano jaki grcevi... ali najveci mi je problem to sto imam zatvor tijekom menstruacije. tada se svi simptomi pogorsavaju. nekoliko puta sam zavrsila na hitnoj, imam poprilicno losu krvnu sliku. isla sam kod ginekologa i imam ciste na jajnicima pa mi je prepisao lijekove (koji ne djeluju), radi probave otisla sam kod dr.opce prakve pa mi je promijenila prehranu tijekom menstruacije, prepisala sirup Portalak te jos neke tablete...ali grcevi i ostali simptomi se ne smiruju. vise neznam sto da radim. trebam li se zabrinuti sto se to ne smiruje uz sve te silne ljekove?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ništa drugo ne pomaže najbolji lijek je oralna kontracepcija.
Savjetujte se sa svojim ginekologom.