Bolni odnosi

pticicasaza

Postovani, od pre pet meseci imam odnose. Prvih par puta je bilo veoma bolno. Bol je i dalje prisutan na pocetku, u manjoj meri. Takodje, tokom odnosa nista ne osecam sem tog bola na pocetku. Sta moze biti uzrok tome? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kratka predigra, suhoća vanjskog spolovila, i ulaska rodnice.
Koristite lubrikante. To pomaže.

seeda00

Postovani, zamolila bih vas za savijet i misljenje oko nedoumice.
imam 20 godina i 2 godine nisam uopce imala nikakve seksualne odnose niti penetracije unutar spolnog organa. Vec sam neko vrijeme u novoj vezi, te smo ja i partner do sada imali odnose 8 puta (situacija je takva da su se tih 8 puta odvilo u razdoblju od 3 dana). Nekada nam sexualni odnos traje prilcno dugo (cak i do 2 sata s kratkim pauzama) brine me cinjenica da me sexualni odnos relativno boli sto u prijasnjim iskustvima nije bio slucaj (samo mozda 1 na pocetku) I kada udje u potpunosti u mene imam osjecaj kao da ponekad spolovilo lupa u vrh maternice? Ja naravno volim decka i zelim taj odnos cak iako me malo boli jer predpostavljam da je to zbog toga sto mi se spolovilo suzilo i nije naviklo na odnose? Nakon prvih 3 puta imala sam osjecaj da mi je unutrasnjost spolovila otecena medjutim ta otecenost je prosla s vremenom i sve me manje i manje boli jedino kada duboko penetrira osjecam jos uvijek bol. mislite li da ce to s vremenom takodjer prestati? On zaista nije pregrub ili nesto slicno.Psihicke smetnje nisam uzimala u obzir jer partnera veoma volim i vjerujem mu, a sa vlaznoscu nema problema jer koristimo lubrikant. Koristim kontracepcijske pilule logest vec godinama zbog neucestalih menstruacija. Zanima me takodjer moze li tako ucestali i dugi sex prouzrociti kakve probleme ili ozlijede u unutrasnjosti? Je li normala blagi osjecaj nadrazenosti maternice nakon apstinencije od toliko vremena? Jako sam zabrinuta zbog te situacije, a predpostavljam da i panicarim s obzirom da nisam imala odnose 2 godine pa sad osjecam sve zivo i nezivo. Nisam imala nikakva krvarenja niti ista slicno, kod ginekologice idem svakih6 mjeseci i nalazi suuvijek uredni, a zdravstvenih problema nemam. Ispricavam se na ovolikoj komplikaciji od teksta i zahvaljujem unaprijed happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prečesti i dugotrajni odnosi neće naškoditi ginekološkim organima.
Ono što mogu kod vas prema opisu zaključiti da se radi o anatomski kraćoj rodnici te su tegobe
vjerovatno od toga i ta određena nelagoda.

seeda00

Hvala Vam puno na odgovoru happy zanimalo bi me jedino jos ako se radi o anatomski kracoj rodnici (sto bi bilo moguce kao sto kazete) jesu li moguci problemi kod zaceca?Naravno ne planiram jos ostati trudna, ali me cisto zanima...hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da to nema veze s mogućnošću začeča.