trudnoca nakon pobacaja

lildina

postovani, ja sam 2009 isla svojom voljom na pobacaj, nakon toga su mi dijagnozirali policisticne jajnike i nakon tri godine od pobacaja ja nemogu ostat trudna, jel istina da nakon pobacaja prvog djeteta zena nemoze vise zatrudnjet

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da vaša konstatacija nije točna.
Uzrok su vjerovatno pcos.

Aurora9

Postovani,
8. Maja 2014, u 8tj trudnoce sam bila na kiretazi, krvarila sam 10 dana, nakon toga menstruacija je usledela 30. maja 2014 i trajala je do 12. Juna 2014, tj. 13 dana, imala sam nezasticene odnose sa zeljom da ostanem u drugom stanju. Jos uvek nisam dobila menstruaciju, a testovi koje sam radila (pre 10 dana i jutros) su negativni. Da li mi mozete reci o cemu se radi, i da li sam prerano uradila test? trebala sam dobiti menstruaciju 27. Juna 2014, ali jos uvek nista. Inace menstruacije pre kiritaze su mi bile uredne, na svakih 28 dana. Na kontroli sam bila, ginekolog je rekao da je sve uredu, ali je savetovao 6 meseci da ne pokusavam ostati u drugom stanju, medjutim, citala sam na internetu da uglavnom sve zene odmah pokusavaju ostati u drugom stanju, pa sam pokusala i ja.
Hvala unapred,
Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste prerano radili test. Koji je uzrok kašnjenja ne znam.

Aurora9

Postovani,
Koje je najbolje vreme za trudnocu posle kiritaze? Da li je istina da se posle kiritaze mnogo brze zatrudni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon 4-6 mjeseca. Nije istina.