Vitamini i preparati

Nanslam

Poštovani doktore,
oko 10 mjeseci sam uzimala Folacin od 5 mg, a već 3.dan pijem Elevit. Trudna sam 8 tjedana (MPO postupak). Ne pušim, ne povraćam, niti konzumiram alkohol. Brinem o prehrani. Da li da nastavim s Elevitom, nečim drugim i do kada? Ne znam da li je zdravo i pametno išta uzimati.
Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dovoljan je samo Elevit.

Nanslam

Molim Vas još jednu informaciju...Osjećam lagano peckanje i svrbež. Pretpostavljam da je to od Crinone gela, kojeg stavljam od 14.05.2014. Brine me jer sam trudna 8 tjedana pa bi ipak htjela nešto uzimati radi prevencije. Smijem li uzimati Lactogyn vaginalete? Da li ga je bolje uzimati peroralno, obzirom na istodobno uzimanje Crinone gela? Također imam i bakterije u mokraći. Smijem piti urološki čaj i u kojim dnevnim dozama?
Srdačno!

Nanslam

Samo da dodam nalaz urina:
kultivacija aerobna, u 1 ml nađeno 5 000 bakterija više vrsta. Fiziološka flora distalne uretre!
Da li bi se trebala zabrinuti, obzirom na trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osim Crinone gela ne treba vam probiotik ni lokalno ni na usta.
Urološki čaj možete uzimati.