Gardnerela i e. coli

jamama

Poštovani,
u 07/2013 sam radila CB i sve je bilo sterilno osim gardnerele za koju sam (i suprug) bila terapiju doksiciklin. Ponovljeni CB u 10/2013 su pokazali i pristutnost e-coli. Navodno da se brisevi na anaerobe ne rade više pa nisam niti dobila nalaz za gardnerelu, no prilikom uzimanja brisa ginekolog je rekao da je gardnerela još uvijek prisutna i očito da nije izliječena.
Dobila sam terapiju: medazol + arilin rapid. Za supruga isto terapija.
E. coli je osjetljiva na: Amoksic + kl. kiselina, cefuroksim, cefiksim, gentamicin, norfloksacin, nitrofurantoin.
E.coli je rezistentna na: Amoksicilin, Trimetoprim + sulfa.
Moje pitanje su: je li gore navedena terapija odgovarajuća obzirom na osjetljivost/rezistentnost e.coli? Obzirom da nisam dobila informaciju koji od dva lijeka je u obliku vaginaleta, a koji se uzima oralno - molim Vas ako možete pomoći - tako da suprug može tražiti recept za sebe. Kako planiramo trudnoću, prilikom uzimanja gore navedene terapije teoretski mogu biti u vrlo ranoj trudnoći - koliki je to problem?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

A koja je terapija za e. Coli? Navedeni lijekovi se ne daju u ranoj trudnoći.
Moj savjet je da konzultirate ginekologa ponovo. Terapija bi bila npr. Klavocin jer će pokriti i jednu i drugu bakteriju a ne smeta ranoj trudnoći.

jamama

Hvala na odgovoru,
Ginekolog je napisao da je terapija odgovarajuća i za e. coli.
Izgleda da ću morati konzultirati drugog ginekologa i tražiti ispravnu terapiju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stvar je kod vas jasna. Lokalnom terapijom nećete izliječiti e.coli.