iscjedak

oblak21

Postovani doktore!

Svakednevno imam jaki iscjedak dosta intenzivnog mirisa
Bila sam na ginekoloskom pregledu ali nisu nasli nikakvu bakteriju.
Zabrinjava me zasto se konstantno pojavljuje iscjedak i dali
trebam piti odredjene tablete kako bi to kontrolirala?
Takodjer imam problema sa neredovitim menstruacijama
nekad se javljaju 2 puta mjesecno i jako su bolne
toliko da trebam popiti tabletu protiv bolova.

Zahvaljujem na Vasem odogovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte lokalno koristiti lactogyn, vivag, vagisan ili line lady vaginalete.

zabrinuta_22

Poštovani,
trudna sam 18 tjedana, imam gusti bijelo žuti iscjedak. Doktor mi je dao Plimycol vaginalete svaku drugu večer po jednu i nakon toga Gyno-Daktarin vaginalete 7 večeri za redom. Zanima me dal smijem koristiti te vaginalete u trudnoći?

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete.

manina01

Postovani,
Od zadnjeg spolnog odnosa imam proziran i jako intenzivan isjedak koji kada se osusi na rublju postane bijel. Odnos je bio jako intenzivan, nezasticen (partner i ja smo godinama zajedno) par dana sam osjecala cudnu bol , osjecaj kao da nosim tampon,te malo svrbez koji se trenutno pojavi. Do menstruacije je ostalo jos nekih tjedan dana, ali inace za vrijeme ovulacije nisam imala nikada nikakav iscjedak. Mirisa nema. Mogu li to rijesiti nekim vaginaletama u sl.prodaji ili moram kod ginelologa sto je sada jako nezgodno jer sam na moru jos dva mjeseca.hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte par dana multgyn actigel par dana a nakon toga Canesten tri večeri.

manina01

Pojavili su se i bijeli ugrusci, da nastavim s Canestenom ili trcim na hitni gin.?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s Canestenom i proći će.

taja19

Poštovani,
imam 19 godina. Nedavno sam izgubila nevinost. Nikad pre nisam bila kod ginekologa i kad sam otišla ona je uradila papa test i bris sekreta. Ja nikad nisam lično pogledala rezultate samo mi je na papiriću napisala ta je rezultat za papu bio PA 2 što je, ako se ne varam, normalno, mada je ona prvo bila ubedjena da ja imam kondilome. bila sam kod dva lekara i obojica u uzbedjeni da to nisu kondilome nego papilomatoze. Volela bih da znam šta je razlika.
Takodje sad dobila rezultat za bris sekreta: grupa 3 i 4. Nisam sigurna baš šta to znači. Imala sam beličast iscedak koji nije nešto posebno mirisao i lekarka mi je rekla da uzmem Canesten vaginalete. Medjutim posle njih mi je iscedak postao jači i više žućkast nego beo.
Možete li da mi objasnite to što ne znam i da mi kažete šta da radim po pitanju iscetka.
Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem prvi dio vašeg pitanja.
Deugi dio savjerujem da napravite cervikalne briseve .

taja19

Nije mi jasno šta su tačno papilomatoze. Da li je to nešto što treba da se leči?
A što se tiče iscetka, da li treba da ponovim tretman Canesten vaginaletama?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o hpv infekciji i spolnim bradavicama tzv. papilomima.