kratka i oskudna menstruacija

Ajla89

Poštovani,

Imam 25 godina.Menstruacije su mi redovne, ali ono što sam primijetila u zadnje vrijeme me malo zabrinulo.Naime,menstruacije su mi prije trajale 5-6 dana medjutim unazad otprilike godinu dana su se skratile na 3 dana.Krvarenje je oskudno.Samo prvi dan u biti i moram nositi ulozak,a treci i cetvrti slobodno stavim dnevni ulozak i to mi bude dovoljno.Ja stvarno ne znam sta bi mogao biti uzrok tome i da li imam razloga za zabrinutost.Da li trebam otici na pregled?Sve sam nekako mislila da ce se vratiti na staro,ali proslo je skoro godinu dana i svaki mjesec je isto.Nadam se da mi mozete reci sta je moguci uzrok ovome.Moze li se to nekako odraziti na moju plodnost? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako otiđite na pregled i uzv. Ne mora biti ništa posebno.