ljecenje ranice

Studentica94

Postovani,
pred dva mjeseca mi se tokom odnosa dolje naprabila ranica (izmedju malih stidnih usana, blize ulazu u mokracovod).
Ta ranica je vise kao povrsinski samo ogrebana i malena je.. ali kako je iznad kosti (tj na prijelazu) jak boli pri odnosu.
pa me zanima kojom kremom mogu to namazati da brze prodje? i kolilo dugo da to mazem? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Canestenom kroz pet dana, tri put na dan uz apstinenciju od odnosa.