predejakulat

mesud11

Molim Vas potrebna mi je detaljna informacija od vas na ovu temu. Naime, iako imam 30 godina imam jedan specifican problem, ako tako mogu reci. Prije seksualnog odnosa ili poslije iz penisa mi izlazi prozirna tecnost. Taj izlazak tecnosti prije seksualnog odnosa moze da traje i to 15 ili 20 minuta, a isto tako i nakon seksualnog odnosa, pomalo mi i neugodno bude. Sta mislite o kakvom se problemu radi, mozete li mi dati neku preporuku ili terapiju. Inace nemam nikakvih vidljivih promjena na penisu ili da me nesto boli i sl.
Unaprijed Vam se zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, radi se o sluzi i sekretu prostate nikako predejakulatu.
Terapija nije potrebna jer je to normalna pojava.
Za više detalja konzultirajte urologa.

honeyxheart

Poštovani, imala sam spolni odnos s dečkom 30.11. što je bio treći dan nakon menstruacije. Prvo smo se prije toga malo igrali i on je (koliko se sjecam) vec bio svršio jednom. Nakon nekog vremena smo imali pravi odnos, s kondomom koji je bio u redu ali smo probali na početku bez kodoma i to doslovno 10sekundi. On naravno nije svršio unutra ni ništa. Inače imam neredovite menstruacije koje znaju kasniti po desetak dana a nekad i preskoči cijeli mjesec pa uopce ne dođe. Trebala sam dobiti prije točno dva tjedna međutim još je nema i sad me to kopka malo. U međuvremenu sam imala crijevnu virozu i izgubila 4kg u 2 dana i imunitet mi je slab jako. Dosta sam pod stresom u zadnje vrijeme radi fakulteta. Na gacicama se jedan dan bio pojavio smeckasti iscjedak i to je to. U panici sam maloj i pocinjem vjerojatno umisljati svasta. Ima li prema vasem misljenju razloga za brigu? Inace imam 18 godina. Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zadnju menstruaciju ste imali 30.11?
Svakako napravite test na trudnoću.

honeyxheart

Zadnja menstruacija je zavrsila 27.12. s tim da su inace neredovite i nekad ni ne dodu cijeli mjesec..
ajme strah me napraviti test...mislila san da tih 10 sekundi ne znaci nista. Sta mi nisu bili neplodni dani nakon menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa ne znači, ciklusi su vam neredoviti, sa velikim kašnjenjimai oscilacijama stoga metoda izraćuna plodnih dana u vas ne vrijedi.

honeyxheart

molim vas za odgovor, čekam još od jučer... možete bar preporučiti koji test da uzmem, neki među jeftinijima? da ga napravim pa budem mirna..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije važno,uzmite onaj za 30-tak kuna.

honeyxheart

Hvala Vam puno doktotore. Jos samo jedno pitanje dok ne uradim test, mislite li da ima razloga za brigu i paniku? hvala Vam jos jednom! (i nije mi objavilo gore pitanje, znaci menstruacija 27.12. gotova a odnos 30.12.)

daco

Poštovani,unaprijed se zahvajujem na vašem odgovoru,te ispričavam na pomalo glupom pitanju.Jučer sam imao spolni odnos s djevojkom (tokom dana sam jednom i masturbirao,nakon toga mokrio par puta).Za svakog spolnog odnosa koristimo kondom te ga na kraju napušemo kako bi provjerili da li je bio ispravan.Par puta kada smatram da mi mogao ejkulirati,stanem s odnosom kako bi se primirio.Nakon toga smo još neko vrijeme imali odnos i ja sam najnormalnije ejakulirao i kondom smo napuhali i bio je ispravan.Zanima me da li je moguće da predejakulat izlučim a nisam ejakulirao,te ako jesam da li je moguće da on nekako dođe do ženskog spolnog organa ako je kondom bio ispravan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana honeyxheart, mislim da šansa za trudnoćim svakako postoji. Test čim prije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani daco, dakako da ne postoji šansa na ovaj način. Svakako ste spolno odgovorni i to je za svaku pohvalu.

daco

U redu,hvala vam na odgovoru i svaka čast na volji koju imate.

honeyxheart

napravljen test, clearblue compact i pokazao je jednu crticu dakle nisam trudna. što mislite da je po vama uzrok kašnjenja? inače, sinoć mi se dogodilo mokrenje u snu, već 2. put u razmaku 15ak dana... znači nisam ništa osjetila samo se probudila i dole je bilo sve mokro.. što je uzrok tome?

em1ca

Poštovanje doktore..
Imam dječka i on to smatra problemom ... pa sam ja odlučila da pišem umjesto njega.. neugodno mu je..
Situacija je sljedeća : kada dođe do uzbuđenja .. luči neku prozirnu sluz iz svog penisa..pomalo ljepljivu .. ali kada ostane na donjem rublju .. bude bijelo ... eh interesuje me šta je to i da li je moguća trudnoća od toga. Jer mi je prije 2 mjeseca dodirnuo penisom moju vaginu(znači bez penetracije) i poslije 2 h me prstenjačio dirajući to mjesto gdje je ostalo malo,pa skoro neprimjetno te "sluzi"...inače imala sam do sad 2 menstruacije , skoro pa tačne u minutu. Interesuje me šta je to ... i da li je moguća trudnoća od toga .. i da li samo uopšte trudna ...
HVALA UNAPRIJED, LIJEP POZDRAV happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana honyexpert, ne znam zašto mokrite u krevet. Uzroci kašnjenja su stres, anovulacija, pcos, ciste, problemi sa štitnjačom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana to je sluz. Od toga nećete zatrudnjeti. Ne radi se o predejakulatu. Pozdrav.

em1ca

A doktore ... je l' moguća trudnoća od tog "predejakulata" ??? Nisam upoznata sa ovim stvarima .. vjerujem da sam na pravom mjestu da pitam .. happy
l.p.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

em1ca

a možete li mi reći, kako izgleda predejakulat (u opšte) a kako sluz muškog spolnog organa?
Bila bih Vam jako zahvalna.
Lijep pozdrav happy