predejakulat

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nema razlike. Razlika je samo u vremenu kad se pojavljuje. Predejakulat kao što mu naziv govori, izlučuje se neposredno par sekundi pred ejakulaciju.
Sluz iz spolovila luči se tijekom cijelog odnosa, u tome je jedina razlika.

girlss

Poštovani!
DEčko i ja smo imali odnos. Bilo je 3.nakon ovulacije, i zanima me, dakle nije doslo do ejakulacije,nije bio prekiut snosaj,vec je par puta usao du vaginu i to je to. Dali postoji briga

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

Ivanica90

Postovani,decko i ja jucer smo (15.06.) imali nezasticeni spolni odnos.Naime,prvo je doslo do petinga,tj.ja sam njemu dodirivala penis rukama i nije bio ni blizu ejakulaciji,nakon toga je usao u mene i sve skupa je bio u meni cca. 10 sec,takoder bez ejakulacije te smo nakon toga opet nastavili sa petingom isto tako bez ejakulacije.
zadnja mjesecnica zavrsila mi je u potpunosti prije 5 dana tj. 10.06.
postoji li mogucnost da ostanem trudna?
lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, jer nije došlo do ejakulacije.

kvaki

Pozdrav,
Ispricavam se na smetnji,pogleda sam dosta tema na forumu i sad iznosim svoj problem...
Ja i cura smo vec imali nekoliko spolnih odnosa sve sa kondomom,sad neku vecer mi se desio mali problem pri stavljanju kondoma,bio se dosta tesko navlacio pa san mislio da san stavio na krivu stranu,te ga skinio i okrenia na drugu (iako svjestan da se u principu to ne bi smjelo raditi) i opet krenia stavljati,ali onda san shvatio da je tek sad na krivoj strani i ponovno vratia natrag na staro i uspjesno ga stavio...
Sad je moje pitanje,ona tekucina sta se luci (kod muskih) je bila sa obje strane kondoma,a nakon stavljanja imali smo visesatni odnos tijekom kojega nisam ejakulirao...
Da li se od te tekucine koja je bila na kondomu moze zatrudnjeti?I bila je u neplodnim danima...
(Ispricavam se ako je ovo pitanje vec postavljeno jer san pogleda dosta toga i informiran sam,ali zelio bih potvrdu strucnjaka)
Zahvaljujem unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća trudnoća na opisani način.

monano

Poštovani doktore, zamolila bih Vas da mi odgovorite ukoliko je moguće na 2 pitanja:

1. Da li je moguće zatrudniti ukoliko momak dodirne djevojci rodnicu svega par sekundi (4 otprilike) a da je na prstu bilo mozda 2,3 kapi sluzi koju luce kada se uzbude (s tim da je ejakulirao 4h ranije) i tek kasnije je ponovo ejakulirao, nakon nekih 5-6 minuta nakon sto se rucno zadovoljavao? Znači, nije ulazio prstima nego samo dotakao?

2. Da li je pouzdan test na trudnocu ukoliko se radi 3 dana nakon sto mjesecnica izostane sa prvom jutarnjom mokracom?

Hvala Vam puno na odgovorima i lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

1. Nije moguće.
2. Pouzdan je.

monano

Hvala Vam puno poštovani! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Mrvica69

Pozdrav,

ja i decko smo imali odnos 01.11. Nismo koristili zaštitu, ali je ejakulirao izvan mene. Zadnja menstruacija je bila 25.10, sto znaci da su bili neplodni dani. Menstruacije su mi uvijek redovite. Postoji li mogucnost trudnoće od predejakulata?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako nije bilo ejakulacije.

Mrvica69

Bilo je, ali izvan mene.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovor je ne.

Mrvica69

Znači ne postoji mogućnost ?
Hvala na odgovoru i oprostite na smetnji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.