test za trudnoću

Poštovani,

zadnju menstruaciju sam imala 19.04., ciklusi mi obično traju 28 dana, što znači da sam ju trebala dobiti 17.05. Zanima me kada mogu napraviti test za trudnoću, odnosno koliko dana poslije očekivane menstruacije?

Također sam zaboravila napomenuti da me jajnici dosta bole. Koji bi mogao biti razlog?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, već sutra ujutro možete napraviti test na trudnoću iz prvog jutarnjeg urina. Bol u donjem dijelu trbuha povezan je najvjerovatnije sa dolaskom menstruacije.

tzeko3

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala 29.04. ciklus mi traje redovito 30 dana. Zadnji spolni odnos (nekoliko puta isti dan) sam imala 13.05, tada su mi bili spolni dani. Kolika je mogućnost za trudnoću i kada mogu najranije napraviti test za trudnoću? Puno hvala unaprijed...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, šanse za trudnoćom su svakako velike. Ako Vam je ciklus redovit, već u vrijeme očekivanje menstruacije možete napraviti test na trudnoću.

MALAL

Poštovani!

Zanima me koji je (marka) test za trudnoću koji se može kupiti u ljekarni, po Vašem mipljenju, najprecizniji, odnosno koji Vi preporučujete?

Čitala sam da postoje neki koji su toliko osjetljivi na hormon trudnoće da može utvrditi trudnoću i do 3 dana prije očekivane menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, postoje i ti testovi koji mogu detektirati i trudnoću prije dolaska očekivane menstruacije. Ja se više pouzdam i protežiram testove koji se rade nakon izostanka menstruacije.
Ne želim nikoga reklamirati. I onaj najjeftini test na trudnoću od 30-tak kuna je dovoljno dobar ako se napravi prema uputama i u dobro vrijeme.