Kontracepcija

Moguća trudnoća?!

rosemary001

Hvala Vam doktore
Ovo sam Vas prvenstveno pitala zbog one providne sluzi koje decko luci prilikom erekcije(moze li ona imati kakve veze sa kasnjenjem mens. ? ) i zbog toga sto sam na par mjesta nasla da su testovi negativni jer se rade prerano,a ja am ga radila 35.dan ciklusa,sto je inace i najduze kasnjenje..
Zaboravila sam Vam reci da mi ciklusi traju nekad u rasponu od 30+ dana, i da svakodnevno pijem 200 mikrograma Euthyroxa zbog urodjene hipotireoze.
Da li bi to moglo biti razlog kasnjenja ?
Hvala jos jednom,i izvinite ako sam Vam naporna

S postovanjem

rosemary001

I u proslom postu sam greskom napisala da sam odnoe imala 29.7,a trebalo je 29.6

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test je negativan. Štitnjača može uzrokovati kašnjenje.

adri234

Postovani, posljednju menstruaciju sam imala 08.07. i taj tjedan u nedjelju sam zaboravila popiti pilulu(Yaz) takodjer sam taj dan imala spolni odnos ali su mi bili neplodni dani... i posto sam se trebala stititi tjedan dana ja sam to zaboravila i 6 dana poslije sam imala spolni odnoa bez zastite , 3 puta u 2 dana... i od posljednje menstruacije nisam prestala curiti jos mi danas curi smedji iscjedak, jedan dan sam imala vrtoglavicu svaki puta dok sam ustala i svaku vecer imam mucnine ili dok popijem malu.kolicinu alkohola a danas mi je pocela glavobolja... znam da moram posjetiti ginekologa ali molim Vas iskreno mi recite kolike su sanse da sam trudna ?
Unaprijed hvala.

BarbaraJ

Da li je trudnoca moguca za vrijeme mjesecnice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Adri svakako da šansa postoji. Nije prevelika ali postoji. Dvije propuštene tablete su neki put dovoljne da dođe do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Barbara odgovorio sam vam.

BarbaraJ

Gdje ste odgovorili, nisam dobila nikakvu obavijest

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća ako su vam ciklusi uredni.

M123

Postoji li neka mogucnost trudnoce ako je decku ostalo malo preejakulata na prstima kojima je zatim prstenjacio curu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

zabrinuta22

Poštovani,lijep pozdrav!
1.8.2013 imala sam nezaštićeni odnos sa partnerom u kojem je on penetrirao na samom početku vagine,jer dublji ulazak u vaginu meni predstavlja bol.Partner nije svršio u mene,koristio je metodu prekinutog snošaja,i izvukao je na vrijeme jer je bio na samom početku vagine,te mi je svršio na trbuh i na bok.međutim mene je strah preejakulata.Nakon pola godine praćenja menstruacije uočila sam da je redovita i ugl. traje 28 do 29 dana,a ovulacijska sluz mi se pojavljuje usred sredine ciklusa.
Zanjui mesntruaciju sam imala 10.7.2013 i prema izračunu 1.8. je bio neplodan dan.Ima li mogućnosti za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom nema šanse.

zabrinuta22

Zahvaljujem na odgovoru! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

micika1412

Postovani,imam 16 god i nikad nisan imala nikakav spolni odnos,do ima tjedan dana kad san se nekoliko puta s deckom prstenjacila. On je bio obucen al ja nisan sigurna da mu mozda slucajno nije malo ostalo sperme ili tekucine na ruci pa je onda mene dirao s tim po vagini,ali samo jednom mi je prst ono ugarao dolje.Mislm da nije ali me je strah. Inace iman redovan ciklus od 25 ili 26 dana. Zadnji put sam imala 09.07.i jos nisam dobila. A jajnici me bole ima dva dana kao da bi tribala svakog trena dobit al jos nista i iman nekakav strah da san slucajno ostala trudna. Jer san citala na internetu da se moze ostat trudan ako se malo sperme prenese prstom,ali da su male sanse. Pa me zanima vase misljenje i vas savjet.
Pomozite,molin vas. I unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovim načinom trudnoća nije moguća.

micika1412

Aha,malo mi je lakse.
Ali mozete mi i samo rec zasto nisan dobila? I vezano za to..

mateaaaa

Poštovani,

Posljednja menstruacija je bila od 30.6- 7.7, i odmah 8. ili 9.7 sam imala spolni odnos, koji je prvih 5-6minuta bio bez kondoma, te je nastavljen s kondomom. Takodjer mi je decko 28.7 trljao penis od vaginu. Do prije 4 dana sam pila tablete Cefaleksin, a i dalje koristm kremu Plimycol. Menstruacija mi je inace neredovna, tocnije ciklusi variraju od 30-40 dana. Zanima me dali je moguca trudnoca na taj nacin, ili je moguce da su tablete uzrokovale kašnjenje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Matea, ako je bilo kao što ste naveli, ne radi se o trudnoći.
Upala može odgoditi nastup menstruacije.