Kontracepcija

Moguća trudnoća?!

Ispricavam se, ali nisam razumjela odgovor na prvo pitanje?

i izvinite ako su pitanja smijesna, jos uvijek sam mlada, 17 mi je godina i tek spoznajem o ovim stvarima, ali ocito na pogrešnim mjestima i trenutacno se osjecam posramljeno i nije mi cilj da Vam oduzimam vrijeme, ali cu morati malo vise da se educiram. Hvala Vam na vremenu!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od oralnog seksa nemate želučane tegobe.
A broj godina nije prepreka da se educirate. To nije nikakva sramota već realnost.

svedanka

Postovanje..
eto, posto sam vec luda od svih i svega, preostajete jos jedino Vi..
zadnja menstruacija je bila oko 15.7..
od tada nista.. imala sam odnos s deckom, bez zastite.ali on pije neke lijekove i rekli su mu da je neplodan.osjecam veliku bol u prsima, peckanje u bradavicama, bolove u donjem dijelu trbuha..
oko 13.8 sam pocela pit Klavocin zbog E-coli, napon njega Ninur..
u periodu kada sam trebala dobit mjesecnicu pojavio se poveci stres, putovanja avionom..
da li ista od toga moze utjecat na menstruaciju ili je to trudnoca?

HVALA VAM

Hvala Vam na odgovoru postovani doktore, a definitivno vise necu zalaziti na druge forume nego se drzati ovog, nisam znala da postoji do jucer i bit ce sasvim dovoljan, Hvala Vam jos jednom!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svedjanka ima elemenata koji bu mogli ukazivati na ranu trudnoću.
Svakako sutra ujutro napravite test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anana, zahvalit se možete vlasniku i uredniku foruma i stranice koji godinama marljivo i predano radi i svakodnevno objavljuje nove priloge u svrhu educiranja ljudi.

celicna lejdi

Dobar dan,interesuje me koliko su plodni i nepoldni dani sigurni za zastitu od trudnoce i koliko se moze osloniti na to,a uz to da se koristi i prezervativ,ako se koristi prezervativ i imam 6 dan od menstruacije odnos.Dali postoji mogucnos trudnoce i u slucaju ako pukne ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Relativno su sigurni ako je ciklus redovit i ako poznate svoje tijelo.
O metodi računanja pogledajte prijašnje moje odgovore jer se ne kanim ponavljati svaka tri dana.

pticamala5555

Poštovani, hvala vam na odgovoru. Menstruacija je došla u očekivano vrijeme.. ali mene idalje zabrinjava činjenica o tom da sam trudna. Možete li malo pojasnit zbog čega je nemoguće da budem sigurna? Izvinite ako vas uznemirujem, ali se previše brinem. Hvala unaprijed.

pticamala5555

Strahujem jer u zadnje vrijeme prečesto mokrim, osjećam laganu bol u vagini i mučninu u grlu.. nadam se ubrzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne binite ne radi se o trudnoći. Imate menstruaciju.

pticamala5555

Hvala vam na odgovoru. Izvinite sto vas gnjavim, ali mozete li mi jos rec da li se moze zatrudnjeti prstenjacenjem sa sperom na rukama? Koliki je vijek trajanja spermija na zraku? I takodjer.. nezasticen odnos, bez svrsavanja, da li takodjer sigurno? Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima.

pticamala5555

Pretpostavljam da je pitanje glupo, ali nadam se odgovoru. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam u prethodnom pitanju. Pozdrav.

rosemary001

Pozdrav postovani doktore,

Zadnju menstruaciju sam imala 2.11, a nezasticeni odnos 9.11 i 30.11 uz maksimalnu opreznost, znaci ne u vrijeme ovulacije.Menstruacija nije uvijek redovita (u rasponu od 30-37 dana) Vec par dana osjecam napetost u grudima.
Zanima me da li je moguca trudnoca ?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o mogućoj trudnoći.

adnotam

Poštovani,

logest sam prestala piti početkom listopada (pila sam ga nekih godinu dana) i nakon toga imala očekivanu menstruaciju 2/3 dana nakon prestanka uzimanja tableta. Sljedeću sam menstruaciju imala 28.listopada, pa 22.studenoga. U petak na subotu (6/7.prosinca) imala sam nezaštićeni spolni odnos u kojem je partner svršio u mene. Postoji li mogućnost trudnoće? Inače dok nisam pila pilule ciklus mi je malo varirao (27-30 dana). Nekako mi se čini da je to onda taman bilo za vrijeme plodnih dana?
Molim Vas za odgovor i zahvaljujem! (znači od negdje 1.listopada uopće ne pijem tablete)

Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da šansa postoji. Ako izostane iduća menstruacija napravite test na trudnoću.

Ivan321

imao sam odnos sa curom sinoc bez zastite...medjutim svrsio sam tek nakon minute po njoj,da li ima mogucnost da ostane trudna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne , ako ste sigurni u navedeno.