Kontracepcija

Moguća trudnoća?!

rosemary001

Postovani,

Nezasticen odnos sam imala 30.11..Menstruaciju sam dobila regularno 3.12 i trajala je kao i obicno 6 dana.. prije toga menstruaciju sam imala 1.10 i 2.11..
Danas je 4.12 i menstruaciju jos nisam dobila..Napominjem da menstruacije nisu redovite ( raspon od 33,34 - 38.39 dana)..
Zadnjih par dana u grudima ne osjecam nikakvu (skroz slabu napetost), dok me stomak redovno boli (desna strana)..
Zanima me da li je moglo doci do trudnoce ?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li ste trudna. Ako od 3.12 do 4.1 niste imali odnose onda se ne radi o trudnoći.
Ako ste imali rizičnih odnosa onda šansa postoji.

rosemary001

Nisam imala odnose nikako, ni za vrijeme plodnih dana..

Amy28

Poštovani,imam jedno pitanje. Inače imam redovnu menstruaciju. Zadnju menstruaciju sam imala 29.11.,a u međuvremenu sam imala nezaštićen odnos,ali momak nije ejakulirao u mene nego po meni. Sada mi menstruacija kasni,ali mi se u zadnja dva dana javlja krv ali nije crvena nego više roze boje. Pitanje glasi da li je moguća trudnoća na takav način odnosno da li su spermiji mogli doći do rodnice ako nije ejakulirao u mene? I da li je moguće krvarenje ikakvo za vrijeme trudnoće. Hvala lijepo na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rosemary, onda se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Amy, napravite test na trudnoću. Krvarenje može biti od rane trudnoće svakako.
Npr. implantacijsko.

rosemary001

Htjela bih jos samo da napomenem,da pored 30.11, odnos sam imala i 2.11 a menstruaciju sam dobila kao sto sam navela, 3.12..
Odnosi su bili bez zastite,ali takodje i bez ejakulacije..

Zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja situaciju.

rosemary001

Hvala lijepo happy

Amy28

Poštovanje. Imam još jedno pitanje. Na koji način su spermiji mogli doći u kontak s rodnicom ako nije ejakulirao u mene?Kolika je mogućnost trudnoće u tom slučaju?Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Amy ako ste sigurna da nije bilo ejakulacije onda se ne radi o trudnoći.

korina2

danas sam na 3.piluli i skuzila sam da sam ovaj mjesec slucajno napravila pauzu dan dulje ne 7 dana nego 8 dana..jucer sam imala spolni odnos sa ejakulacijom..da li je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

Tinnaa

Postovani zbog cega se javlja ljustenje koze bradavice,jako me boli desni jajnik i osjecam pritisak u njemu?!menstruacija kasni vec duze vrijeme,hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam kasni menstruacija napravite test.
Za dojku postoji poseban forum.

rosemary001

Postovani doktore,
Ja sam se sjetila da sam imala nezasticen odnosbez ejakulacije 30.12..jos uvijek nisam dobila menstruaciju,a navukla sam i prehladu..
Jutros sam radila test i bio je negativan..Danas mi je 36-dan ciklusa.
Da li je test prerano uradjen? Jos uvijek imam bolove u donjem dijelu stomaka i grudi su pomalo napete.
Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako menstruacija kasni i test je negativan, dakako da se ne radi o trudnoći.

rosemary001

Postovani doktore,
izvinjavam se ako sam dosadna..imam jos jedno pitanje..Naime,zanima me da li test grijesi i u kojim slucajevima ?
Test sam radila na 4.dan kasnjenja

Amy28

Poštovanje. Izvinite što opet gnjavim s pitanjima. Kao što sam vam prije rekla,menstruacija mi je kasnila ovaj mjesec. Sugerirali ste mi da uradim test za trudnoću što i jesam,bila je jedna acrta,tj.negativno. Prije 5 dana mi se počelo javljati krvarenje,ali krv je više bila roze boje praćeno smeđim iscjedkom. Zadnaj dva dana javlja mi se ujutru i popodne isto krv,ali sad u jačem intenzitetu boje crvena,ali do navečer mi prestane. Ako mi je test na trudnoću negativan,dakle nije u pitanju implanatacijsko krvarenje šta bi moglo biti uzrok prema ovome što sam vam napisala ovakve menstruacije?Prehlada ili nešto slično?Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rosemary, ne ako ste ga dobro napravili. 99posto točan.