Kontracepcija

Moguća trudnoća?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dankić do tad dok ne dobije mensteuaciju.
Nek napravi test.

evelyn08

Poštovani,

danas sam popila zadnju pilulu Belare. Zadnjih mjesec dana sam sa dečkom imala 4 odnosa, 2 nezaštićena (prekinut odnos, ejakulacija se desila izvan) i 2 zaštićena (sa ejakulacijom). Budući da tablete pijem u 18h, 2 puta ovaj mjesec se desilo da oko 21h imam mekšu stolicu. Kolike su šanse da se tablete nisu apsorbirale te da se desila trudnoća iako je bio prekinut odnos prije ejakulacije?

Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite se. Zaštita je potpuna.

levaik

Postovani doktore,
zadnja menstruacija mi je pocela 17.06 do 22.06, a nezasticen odnos sam imala 26.06., 28.06. i 01.06., ali decko nije ejakulirao. Menstrualni ciklusi mi najcesce traju 29 dana. Sada mi kasni menga 5 dana.
Osijecam malu mucninu(skoro pa nikakvu) zadnjih tri dana al to povezujem s jakim antibioticima koje pijem po drugi put od zadnje menge. Grudi su mi osjetljivije, no osjetljive su kao u pms-u. Ne znam jel vazna informacija ali do prije par tjedana bila sam na dosta strogoj dijeti i jela samo proteine i povrce, a poslje toga sam naglo presla na masnu i nezdravu hranu u usporedbi s prijasnjom ishranom.
Uz to sve imam bolest stitnjace, pa ne znam je li bi mogli ikako utjecat hormoni stitnjace na kasnjene menstruacije, imam rak stitnjace i hoshimotovu bolest pa mi se hormon TSH povecao od zadnjeg vadenja krvi sa 3,7 na 6,2(normalne vrijednosti: 2,1-4,0), T3 i T4 su u granicama normale. Stitnjaca mi je dakle skoro izvan funkcije, doduse ne uzimam terapiju sto se tice hormona, zbog skore operacije.
Je li postoji mogucnost trudnoce?
Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Pitalica1

Ovako,imali smo anal seks i u jednom trenutku sam bio u vrhuncu i mozda je jedan mlaz zavrsio po njoj njenim genetalijama.To se desilo 4 dana nakon ovulacionog iscjedka.Nije bilo panetracije u vaginu.
Problem je sto joj kasni tri dana.
1 Dan je imala skroz slabr bolove u prijedelu jajnika,2 dan bolovi u jajnicima i ledjima,3 dan bolovi u jajnicima,ledjima i nogama.Al svi ti bolovi su trajali kratko.
Posle dvoje.sedmice od odnosa nema nikakve simptome trudnoce,vec samo gore navedene tegobe.
Ova tri dana je pod stresom da li ce dobiti.
Da li je u pitanju trudnoca ili nesto drugo,osim blagog stresa.

Pitalica1

Da se nadovezem na proslu poruku.
Evo danas su bili bas simptomi ko pred menstruaciju i jos traju ali samo malo krvi je izaslo.Sta to treba da znaci?Jel to vezano za trudnocu ili nagovestava dolazak menstruacije ili sta?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Nemojte više postavljati ista pitanja.

Pitalica1

Izvinite,dobila je danas,tako da je sve super.Hvala vam,vise ne smetam. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Independent1

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam dobila 1.7. i trajala je 5 dana, a ciklusi su oko 30 dana, 20.7. rano ujutro, oko 5 h sam s dečkom imala nezaštićen spolni odnos on je ejakulirao izvan, nakon 3-4 minute.. taj isti dan , oko 12h , 12 i 30 , smo opet imali spolni odnos, također je ejakulirao izvan nakon 3-4 minute.. postoji li mogućnost trudnoće i razlog za brigu ??
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, samo zato što vjerovatno nisu plodni dani.

Mikicaa2

Poštovani,

Triquilar tablete pijem 3 godine bez prestanka i uvijek sam redovita, ali prije dva tjedna mi se desilo da sam zaboravila popiti 5.pilulu, dan poslije sam shvatila što se desilo i popila tu propuštenu u popodnevnim satima (proslo je vise od 12 sati) i pilulu za taj dan u 20 sati, dalje sam nastavila redovito. Odnos sam imala nakon 8 dana, nezasticeni. Moje pitanje je da li postoji mogucnost da mjesecnica bude kasnila, odnosno da sam trudna? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i ispricavam se ako je odgovor vec negdje objavljen. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Neće doći do trudnoće.

Lora77

Poštovani!
31 godina mi je, imam curicu od 9 godina, koju smo suprug i ja kad smo zeljeli od prve dobili, poslije toga godinama smo radili a nismo mogli, s moje strane je sve bilo u redu, ali on nije isao na nikakve pregleda, al se dao alkoholu na tablete za smirenje helexe, i uvjek ih pije, pa sam pomislila da zbog toga ne mozemo. No rastali smo se, ja imam dečka, i pijem kontracepciju Diane 35, iskreno pijem ih u danu kad se sjetim, u ciklusu se dogodi da po tri znam preskociti, al ne za redom, inace uvjek kad prestanem piti treci dan dobijem, i nemam neke simptome pms-a! Sad mi je 4 dan još nisam dobila, užasno sam razdrazljiva vec par dana, jutros sam se probudila s migrenom, kavu nisam mogla piti, i pusim, ni zapaliti, koliko mi je mucno, i potjerala mi mekana stolica, s obzirom da smo bas intenzivno imali odnos ovaj mj, u biti to nam i je prvi mj kako smo skupa, i tri puta za redom u mene, uvijek u mene, nismo pazili zbog tableta.....da grešku sam napravila prošli ciklus, kada sam pila i pred kraj 5 tableta mi je ostalo, jer sam dvije zaboravila popiti pa sam dobila, nisam uzimala nakon 7 dana novu, nego nastavila s tih pet i produzila s novom cijelom, i sad mi je to zadnja u ponedjeljak što sam popila.........dali postoji mogućnost trudnoce, mojom definitivnom nepažnjom ili sam pobrkala hormone????

yolo

Poštovani, zanima me postoji li mogućnost trudnoće ako je spolni odnos trajao par sekundi bez zaštite nakon čega je partner izvadio svoj spolni organ, ejakulirao izvan, a to se sve dogodilo 2dana prije redovne mjesečnice koju dobivam svako 28dana? Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lora šansa za trudnoćim postoji zbog neredovitog uzimanja pilula.
Napravite test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Yolo ne postoji.

yolo

Čak ni ako je eventualno neka količina predejakulata završila u rodnici iako su bili neplodni dani?

Poštovani,imala sam spolni odnos bez zastite dan poslje menstruacije,procitala sam da dva dana nakon menstruacije su nepolodna,da li je to tocno i postoji li mogucnost da sam trudna.?