Kontracepcija

Moguća trudnoća?!

Lora77

Dr kako je to moguće? Zar kad sam nastavila uzimati ne ubiju ako je nesto i bilo?? To mi nije jasno, kako neke cure, uzmu si za dan poslije, ako im pobjegne, popiju i mirne.........U ponedjeljak mi je bila zadnja, i nocas mi je dosla svijetlo smeđe izaslo s nekakvim uzasnim komadima, i to je to, sad vise nema ničega.........ne mogu vjerovati.......danas mi je peti dan, a treceg dana dobijem......

ramon

Poštovani doktore,
ovakva je situacija..
dečko i ja se već 3 mjeseca ne pazimo, a imamo redovite spolne odnose, do sad je bilo sve normalno, ali ovaj mjesec mi je menstruacija došla 4 dana prije (inače je od početka redovita svakih 26dana i traje 9 dana)i prvi dan je bila obilna i crvena kao i inače!
danas mi je 5 dan, dakle prvi dan je bila normalna, ostala 4 dana je tamno smeđe boje i jako oskudna, i imam bolove u donjem dijelu leđa (desna strana)
ne vjerujem da sam se prehladila jer pazim, pa me zanima dali je možda trudnoća u pitanju ili je jednostavno ovaj mjesec menstruacija drugačija nego inače?
i više mi ne paše kava uopće, i manje pušim jer mi je muka.. inače sam popušila cijelu kutiju na dan, a sad 6 cigareta dnevno i to popušim na silu jer me boli glava ako ne pušim..
hvala vam i lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Yolo ako su neplodni dani svakako je odgovor isto ne.

Dejan Šakoronja, dr. med.

852963 istina je. Ako je ciklus redovit neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lora educirajte se. Niko tu nikog ne ubija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ramon možda je zbog upale takva, ciste ili slično.
Sugeriram uzv.

Mia777

Poštovani,

oprostite na uznemiravanju ali imam par pitanja te bi mi trebao Vaš stručni odgovor. Kolika je mogućnost za trudnoću ako prakticiramo samo prekinuti snošaj, odnosno ne koristimo nikakvu kontracepciju? Koliki je postotak za trudnoću izazvanu predsjemenom tečnošću za vrijeme neplodnih dana? Da li cure koje imaju redovne cikluse imaju veću mogućnost za trudnoću od cura kojima ciklusi nisu redovni ili to nema nikakve veze?

Hvala naprijed, LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa u navedenim slučajevima je mala ali ne može se isključiti.
Primjeri iz prakse nam to govore.

jole1994

Pozdrav,
Moja djevojka i ja smo 20.7 imali odnos koji je trajao veoma kratko bez kondoma. Ja sam prije ulaska dobro obrisao polni organ i izvadio ga iz vagine mnogo prije ejakulacije. Njoj je menstruacija zavrsila bila 1.7 a imala je upalu u stomaku prije tog, nesto vezano za varenje. Menstruacija joj sada kasni 3 dana i grudi su joj porasle i izlaze joj bubuljice po licu. Molim za Vase misljenje o mogucoj trudnoci...hvala i izvinite na mom strahu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

tepih

Poštovani, počela sam piti Belaru u utorak u 19h, redovito s prvim danom ciklusa. U subotu sam imala proljev, ne znam točno vrijeme ( između 17.-20h), taj dan sam također normalno uzela tabletu u 19h i sljedeće dane isto. Zatim sam imala spolni odnos sa snošajem, kasnije te noći u subotu. Kao prvo, zanima me da li pilule u potpunosti stite peti dan od početka uzimanja i kao drugo koja je mogućnost da tableta nije djelovala zbog proljeva ( problem je ne znam kada je točno bio)? I što dalje, nastaviti piti, koja je zaštita sada?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebali ste uzeti dodatnu pilulu tijekom proljeva i koristiti dodarnu zaštitu sedam dana.
Nadam se da neće doći do trudnoće uz ovu vašu nesmotrenost.

tepih

A sto ako je proljev bio prije nego sto sam uzela tabletu, znaci vise od 12h nakon sto sam uzela? i kako da sad dalje pijem, sa pauzom od 7 dana ili bez nakon zadnje pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda zaštita nije narušena i tada uzimate normalno prema shemi.

tepih

U redu,hvala. Jos samo jendo pitanje, kako mogu znati da li sam trudna ako pijem pilule? neću krvariti ili nešto drugo? i kad najranije mogu napraviti test na trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Izostat će menstruacija u tom slučaju.

jagodicabobica

Postovani pijem logest tablete prvu kutiju sam popila uredno medjutim sa drugom kutijom sam zakasnila jedan dan sa prvom tabletom,umesto pauze od sedam dana ja sam imala pauzu osam dana.Sve ostale tablete sam pila uredno. Kada su mi ostale jos tri tabletice imala sam odnos sa partnerom i on je svrsio u mene.Interesuje me da li postoji mogucnost za trudnocu?

what1

Poštovani
Zadnju menstruaciju sam dobila 1.7. , a 20.7. rano ujutro oko 5 sati sam imala nezaštićen spolni odnos ali dečko je ejakulirao izvan, nakon 7 sati, znači oko 12h smo opet imali nezaštićen odnos i opet je ejakulirao izvan,jako pazimo što se toga tiče.. meni je ciklus oko 30 -32 dana. Menstruacije još nema, ali prije 5 dana sam počela piti pencilin xiclav zbog upale nekog prištića na velikim usnama, inače sam veliki paničar, je li postoji razlog za strah od turdnoće ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jagodicabobica ne postoji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

What prema opisanom ne.