Kontracepcija

Moguća trudnoća?!

jagodicabobica

Hvala na odgovoru,zabrinula sam se jer sam posle prve kutije dobila cim sam prestala da pijem a sada mi je treci dan od zavrsetka kutije i jos nisam dobila. Da li je to mozda posledica zakasnjenja te prve tabletice?

what1

Hvala doktore, je li onda moguće da menstruacija kasni zbog pencilina , imam dosta slab želudac pa osjećam mučninu, kažu da se te tablete teško podnose ?

nkorac<3

Dobar dan,ušao sam u curu samo par puta 3,4 puta na dan ovulacije bez kondoma u vaginu.Nije bilo ejakulacije i prestali smmo nakon tih 3,4 puta znaci nekih 10 sekundi je to trajalo.To se desilo 29.6.Onda je dobila menstruaciju 10.7 to jest 3 dana prije nego je očekivala i bila je znantno slabija ali je bila iste boje ko i inače i trajala je 4 dana.Prvi put da joj je uranila je sad bilo.I sad bi joj trebala doći 7.8 al ne osjeća nikakve simptome.Ima strašne probleme s trbuhom cijelo vrijeme povraća krv radi bakterija u trbuhu koje ima od malena i sad je dobila neke jake tablete koje mogu naštetiti jetrii.Mene zanima da li je moguće da će kasniti menstruacija radi tih bakterija i tableta ili ima šanse za trudnoćom? i da li je bila ono lažna menstrucija ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jagodicabobica vrlo vjerovatno. Uzimajte u točno vrijeme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

What ne.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nkorac ne radi se o trudnoći.

nkorac<3

Doktore oprostite opet na smetnji ali imam pitanje.Cijelo vrijeme čitam forum i topice na njemu i zamjetio sam da ponekad napišete da u plodnim danima bez ejakulacije može doći do trudnocće a nekad napišete da neće.Pa me zanima da li u plodnim danima bez ejakulacije i bez predejakulata može doći do trudnoće?Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vadite stvari iz konteksta i svaki slučaj je za sebe.
Bez ljutnje ne bih vam više odgovorao.

Miki1989

Postovani,
veliki sam panicar i evo opet Vam pisem. 24.7. imala sam menstruaciju koja je tada, u odnosu na prethodne 3 kasnila 10 dana. 26.8. bio je pocetak nove menstruacije. Imala sam 6.9. zasticeni odnos, ali danas je 11.10. i ja jos uvijek nisam dobila... Molim Vas, mada mozda gluposti pitam, recite mi postoji li ikakva mogucnost za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da li postoji, to znate najbolje vi i partner.
Ako je bilo ejakulacije zasigurno da ima šanse.

violeta444

Postovani,
vetovatno ima slicnih pitanja i odgovara, ali molim vas da mi odgovorite, u problemu sam... Sinoc sam imala odnos sa deckom, i izgubila sam nevinost, imali smo kondom ali nam je bilo lepse bez, tako da GA NISMO stavljali ( non stop je bio u meni, mozda 6min) , on je osecao da ce da ejakulira, ustao je i stavim zastitu nakon toga smo imali odnos neko vreme nakon cega ga je skinuo, i nastavili smo odnos (bude dugo u meni), i iz cista mira je me podigao sa sebe, i ejakulirao za 5-6 sekundi.. ima li sanse da ostanem u drugom stanju? Molim vas pomozite sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vi to najbolje znate. Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije u reodnici onda se ne morate brinuti.
U protivnom pilula za dan poslije.

melanimelem

Poštovani doktore, zadnju menstruaciju sam imala 1.8. (a trebala je doći 21.7., jer sam predzadnju menstruaciju imala 21.6.) Ne znam zašto je kasnila toliko dugo, tako da je ciklus trajao 41. dan. Trajala je 7 dana i za to vrijeme sam bila na moru. Ovaj mjesec, također mislim da će tako biti, jer danas sam trebala dobit menstruaciju, no nemam znakova za to. Zadnji odnos (zaštićen, ejakulacija izvan mene u kondom) bio je 19.8. Budući da ne znam jesam li u to vrijeme bila u plodnima danima zbog oscilacija ciklusa, mogu li isključiti trudnoću? Osjetim neke simptome pms-a, kao što je nadutost, vjetrovi, pretjerana želja za hranom, malo osjetljive grudi, prištići. Zvala sam ginekologa i rekao mi je ako ne dobijem 35.dan ciklusa, da dođem na pregled. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. Ista vam je kasnila jer ste bili na moru. Ne trebate brinuti.

Alisa6

Postovani doktore, jako sam zabrinuta. Naime mislila sam da je nemoguce, ali istrazivajuci na internetu odlucila sam da Vam se obratim. Dakle, nevina sam, nisam nikada imala odnose. Medjutim, decko je svrsio na zadnjicu i brisanjem je dodirnuo analni otvor. Bilo je dodirivanja vagine, ali njegov polni organ a ni prsti nisu ulazili u vaginalni otvor. Menstruacija zadnja mi je bila 20.8. Postoji li razlog za brigu? Hvala vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji razlog za brigu.

ivan986

ahhh zaboravio sam reci da test nije radjen na prvu jutarnju mokracu te da nije proslo 4h izmedju morkenja no radjen je jedno 50tak dana od inicijalnog spolnog odnosa.

Datum odnosa: 27-28. Lipnja
Prva menstruacija (krvarenje) 12-13. Srpanj
Druga menstruacija (krvaraenej) 16. Kolovoz
Test 22.Kolovoz ne na prvi jutarnji i ne 4h izmedju pisanja.

Pomozite molim Vas,
Ivan

Alisa6

Hvala puno na odgovoru! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

karla66

Je li moguće da sam trudna ukoliko sam zaboravila popiti jednu Yasmin pilulu u prvom tjednu uzimanja i isti dan imala nezaštićeni spolni odnos? Sljedeći dan popila sam dvije tablete i nastavila normalno. Pitam jer mi se sada, oko 5 dana nakon zaboravljene tablete javljaju jake glavobolje, mučnina, bol ispod desnog rebrenog luka i nepodnošljivost mirisa i hrane. Hvala na odgovoru!