dali ima mogucnosti za trudnocu :/

MCorleone

Poštovani,
ovako.. prije 2 dana, točnije s 3.na 4.7. dečko i ja smo imali odnose. Koristili smo zaštitu- kondom i nije došlo do pucanja nijedan put. no nije ga vadio odmah prilikom svršavanja, tek par sekundi poslije. Zadnja menstruacija mi je počela 20.6. i inače mi ciklus traje 30-31 dan pa su mi za vrijeme odnosa bili plodni dani. Zanima me je li moguće zatrudniti iako nije došlo do pucanja kondoma? Ima li potrebe za pilulom za dan poslije jer ona djeluje i do 72 sata nakon (po nekim istraživanjima čak i duže). Također, taj dan 3.7. primjetila sam smeđkasti iscjedak kojeg inače imam. Imam ga još uvijek (sad već znatno manje) samo što je prisutna i sukrvica. Čitam tuđe objave i Vaše odgovore, neke informacije su pomogle no nemam mira pa moram pitati.. Unaprijed zahvaljujem

ela1986

molim Vas za savjet,imala sam odnos bez kondoma sa suprugom i nismo se uspjeli zaustavit na vrijeme,a meni su ciklusi otkad sam prestala uzimat logest prilično neredoviti od 28 do 32,32dana variraju,zadnja menstruacija je bila 16.05,al ona je došla 25.tog dana ciklusa jer sam zbog slabih menstruacija pila 8 dana PROVERU,jako se bojim da ne ostanem trudna jer sam bila na magnetskoj i još dosta rengena zbog prometne,pa nas zanima kolika je mogućnost trudnoće?unaprijed zahvaljujem

Lara33

Postovani,
Izvinjavam se napravila sam jednu gresku, nisam napisala da smo decko i ja imali predigru u kojoj je on prethodno svrsio,ali se obrisao i proslo je 15-20 minuta od toga pa smo imali odnos. Da li postoji mogucnost?

someone_like_me

Dragi doktore,

jucer sam Vam se javila radi savjeta kako postupiti glede propustene prve tablete iz blistera...ono sto sam primjetila jucer jest da na gacicama jos uvijek (iako sam jucer popila 2 tabletu...jednu normalnu i jednu propustenu) pronalazim kao neki smedji iscjedak...zbog cega se to dogodilo? citala sam da se to moze dogoditi zbog nekog hormonalnog poremecaja, a s obzirom da ja nisam 8. dan ciklusa popila tu prvu tabletu da li je to razlog? mogu li iskljuciti trudnocu u potpunosti? (da Vas podsjetim imala sam odnos tijekom trajanja mentruacije, tocnije 4. dan ciklusa, a prvu tabletu sam trebala popiti 8. dan ciklusa, ali sam popila dvije 9. dan i danas (10. dan) normalno opet jednu)...pijem yasmin godinu i mjesec dana...

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Someonelikeme, to se dogođa zbog propuštene tablete.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Corleone, ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ela,menstruacija vam je bila15.6?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lara33, šansa postoji.

MCorleone

Doktore, mnogo vam hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Betty5

Poštovani, nikad nisam imala odnos sa dečkom. Dan poslje završetka mjesećnice samo smo se " trljali" i mislim da je svršio na ulazu u vaginu. Dalipostoji ßansa da sam trudna? Ciklusi mi nikad nisu redoviti, većinom rane par dana, zadnji put sam dobila 25, znaći da sam već trebala dobiti, a nisam. Imam neke od simptoma već par dana, glavobolja, bol u grudima i bol kao da ću dobiti,. pa me zanima dali postoji šansa da sam trudna, što ne bih htjela, jer imam tek 17?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je došlo do ejakulacije na ulasku u rodnicu šansa dakako postoji.

alien1234

Poštovani,da li postoji mogučnost za trudnoću ako smo cura i ja imali nezaštićen odnos ali sam ejakulirao vani nakon 20 sekundi..nakon sat vremena smo opet imali nezaštićen spolni odnos ali sam u međuvremenu mokrio i ejakulirao sam oko 15 sekundi nakon vađenja..

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vašem slučaju šansa postoji, zbog drugog odnosa. Doduše nije prevelika, ali postoji. Savjetujem da se zaštitite, da poslije ne bude prekasno.

MCorleone

Poštovani, zanima me kako prepoznati razliku između menstruacije i implantacijskog krvarenja? Inače mi ciklus traje 30/31 dan, a krvarenje 7, nekad 8 dana i obilno je ... Sad mi je menstuacijska krv drugačija i sluz za vrijeme ovulacije također, zapravo, prije se i nije baš javljala redovno.. Prije 2 mjeseca sam imala zaštićen odnos, ali bili su mi plodni dani pa opreza a i straha nikad dovoljno. Test nisam radila i vjerujem da nisam trudna, no malo me buni to što sam zadnju menstruaciju dobila 4 dana ranije.
Znam da krvarenje nije normalna pojava u trudnoći ali čitam mnogo slučajeva u kojima su žene tek nakon 2 mjeseca saznale da su trudne (prethodno nisu ni sumnjale jer su imale redovno krvarenje) .. možete li mi reći koje su šanse tj koliko se često to događa i je li moguće uočiti bitnu razliku između menstruacijskog i implantacijskog krvarenja? Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pogledajte prijašnje postove o tome. Dakako se kod vas ne radi o trudnoći. Ne umišljajte si.

annihilation77

Poštovanje,
prije dva mjeseca sam stupila prvi put u spolne odnose. Menstruacija mi je uvijek redovita i ciklus mi traje otprilike 33-35 dana. No ovi put 21. dan sam dobila smeđi iscjedak koji je trajao dva dana. U početku je bio tamniji,poslije se smanjio količinski i bio svjetliji. I danas 28.dan se pojavio opet uz bolove kao kad dobijem menstruaciju, samo što ga više nema nego ima..samo u vrlo malim količinama se pojavio i nemam ga više. Koristim zaštitu uvijek tokom odnosa (kondome).
Zašto se mogao pojaviti iscjedak?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

blinki23

Poštovani
08.08 na dan ovulacije prilikom spolnog odnosa,došlo je do pucanja kondoma. sutra dan sam popila elleone. 23.08 sam dobila menstruaciju (inace mi ciklus traje od 24-28 dana) imam policisticne jajnike. Nakon menstruacije koja je bila normalna , uradila sam dva testa za trudnocu koja su bila negativna, zadnji 02.09. Iduca menstruacija bi mi trebala biti 18.09, medjutim jucer sam primjetila da mi je jedna dojka nateknuta i bolna a kao da imam neku upalu žlijezde sto mi se vec jednom ranije dogodilo. Jutros sam primjetila smedjkast iscjedak koji inace imam 2-3 dana pred menstruaciju. Da li treba da uradim jos jedan test? da li imam razloga za brigu i da li je trudnoca ipak moguca i nakon dva negativna testa? pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anihilation, vjerovatno je uzrokovan insuficijencijom žutog tijela. Mislim da se ne radi o trudnoći.
Pričekajte nastup menstruacije pa ćete vidjeti u idućem ciklusu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blinki, ne radi se o trudnoći. Test nije potreban.