krvarenje usred ciklusa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o bezazlenom spoting krvarenju uzrokovanim uzimanjem pilula.
Nastavite dalje prema shemi i ne osvrčite se na to.

jovana 1991

hvala Vam puno na odgovoru, da li ce se onda ovo krvarenje posto traje vec par dana spojiti sa menstruacijom koju treba da dobijem uskoro kada budem na pauzi, ili uopste necu ni dobiti u pauzi posto krvarim po malo sada? znaci ja da napravim pauzu normalno 7 dana kada ispijem kutiju do kraja, i nakon toga nastavim normalno sa sledecom kutijom kao da nije ni bilo ovog krvarenja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. Uobičajno uzimajte kao do sada. Vjerovatno će trajati do menstruacije ovaj spoting.

jovana 1991

postovani, bili ste u pravu, ono tamno braon krvarenje je trajalo do menstruacije, nju sam dobila na dan kada je i inace trebalo, promenilo se krvarenje u crvenu boju, ali je dosta oskudna, da li je to normalno jer sam 7 dana pre toga krvarila po malo?

jovana 1991

meni je bitno da je iskljucena mogucnost trudnoce jer sam sve pilule uzimala redovno, da li je tako? vec ste mi rekli da ih pijem normalno kao i da krvarenja izmedju nije bilo. hvala vam na odgovorima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je pod kontrolnom. Ne brinite. Nastavite dalje s uzimanjem.

angelannsd

Postovani, u poslednje vreme imam problema sa krvarenjem izmedju ciklusa a sada i sa preuranjenom menstruacijom.
A inace mi menstruacija dolazi na 25-28 dana, nekad se desi da bude 24 ali retko. Tacnije 22.05 mi je bio majski ciklus, 28.05 sam imala odnose sa deckom, a 30.05 mi je krenulo to oskudno krvarenje, svetlije, najcesce pri brisanju, i vrlo malo na vesu, trajalo je 3-4 dana, nakon toga sam normalno imala odnose sa deckom i nije bilo naknadnog krvarenja. Medjutim narednu menstruaciju sam dobila malo ranije ( u toku išijasa koji je trajao i pre i posle) 14.06. i trajala je nekih 4-5 dana a inace mi traju po 6-7, normalna je bila, obilna, ali je izostalo onih par dana ciscenja na kraju ciklusa, bukvalno se prekinula bez toga... Ono sto je dalji problem je da sam ponovno prokrvarila takodje oskudno 25.06 i trajalo je 6 dana, to je isto bilo svetlo,, vrlo malo na vesu i pri brisanju, 7. dan je prestalo a vec danas, naredni dan, sam dobila. to ispada da je 19. dan ciklusa.
Sva ta blaza i oskudna krvarenja su bila pracena tupim blagim bolom u predelu stomaka i ledja, kao i bolnim grudima. Naredne nedelje cu ici do ginekologa, ali sam se malo prepala, jer mi se do sadanikada tako nesto nije desavalo.
Imam inace 38 godina.
Hvala unapred na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog previše stvari dolazi u obzir. Zaista ne mogu znati o čemu se radi, te možemo samo nagađati.
Svakako savjetujem pregled i UZV pregled.

angelannsd

Hvala vam na odgovoru u svakom slucaju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

index

Postovani, posljednju menstruaciju sam dobila 20.06, i bila mi je malo oskudnija nego inace, a trajala je duze nego inace, od toga mi je jedan dan mozda islo, onako kako mi ide standardno. To se sve zavrsilo 29.06. Medjutim, od 1.7 ili 2.7 tako nesto, imala sam smedji iscjedak, u kojem se nalazilo po malo krvi u toku vrsenja velike nuzde, to je trajalo sve do danas (oko 5 dana je trajalo), 07.07, kad sam opet dobila menstruaciju, imam krvarenje koje nije preobilno, blaze bolove u donjem dijelu stomaka, kakve imam kad inace dobijem menstruaciju. Da napomenem u mjesecu junu sam bila na moru (promjena klime). Mozete li mi pomoci i posavjetovati sta treba da radim, da li da se hitno obratim ginekologu, ili mogu da sacekam?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nešto od ovih krvarenja nije menstrualno.
Savjetujem pregled i uzv.

alarmantna

Postovanje,
Imam 20 godina, zadnju sam menstruaciju imala 05.10. s tim da mi ciklus traje i do 60 dana. Zadnji spolni odnos (sa kondomom) sam imala prije dva tjedna i prije dva dana sam primjetila lagano krvarenje i malu bol u donjem dijelu trbuha koje i dalje traje. Zanima me koji je uzrok tog krvarenja, ima li veze sa spolnim odnosom i trebam li biti zabrinuta?
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema s odnosom ali vjerovatno se radi o disfunkcijskom krvarenju zbog oligomenoreje i anovulacije.
Savjetujem uzv.

Mia95

Lp.. Imam 19 godina, i do sad sam imala normalno krvarenje, ali sada sam u ovom mjesecu dobila dva puta menstruaciju.. Zaposlila sam se, pa sam malo nervozna, pa me zanima da li je mozda to zbog nervoze, ili sto bi to moglo biti? Znam da nije nista strasno, ali me zanimahappy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Važnije da ste napisali kolik je razmak između prvog dana jedne menstruacije do prvog dana druge menstruacije.

adio

Postovani doktore,

pijem diane 35 od 2011godine s time da svake godine napravim pauzu od
po 2 mjeseca - po preporuci ginekologa. Ove godine sam zadnju pilulu
popila krajem kolovoza i mjesecnica izazvana pilulama je počela 2.9.
Iduca (normalna, bez pilula) je dosla tek 6.10.s time da sam izmedu te
2 mjesecnice, otprilike po sredini ciklusa, imala neki iscjedak kao
sluz boje hrđe koja je 'ispala' za vrijeme tuširanja.No, mjesečnica je
došla i trajala 10-ak dana, bila prilično obilna, bili su prisutni i
simptomi pms-a kao nadutost, promjene raspoloženja, apetit. (moguće da
mi je taj ciklus bio duži jer sam mijenjala klimu zbog putovanja a i
rujan mi je bio stresan). Cekala sam iducu mjesecnicu s kojom sam
trebala zapoceti novu terapiju s diane 35. Nemam pojma kad mi je
trebala doći jer su ciklusi neredoviti. Imala sam odnose s
prezervativom 18.10, 19.10. i 28.10., no 26.10.sam primijetila
iscjedak boje hrđe koji je imao miris po metalu, kasnije je iscjedak
bio smeđ, i trajao je svaki dan, a 1.11.je bio obilniji i crn kao
stara krv. 2.11. je bilo blago krvarenje ujutro, ali ga nije bilo
popodne i navečer nego komadići smeđeg iscjetka. 3.11. je bila krvava
sluz i popodne samo smeđi trag na papiru za vrijeme brisanja. 4.11.je
bilo samo malo krvi na dnevnom ulošku i dosta na papiru prilikom
brisanja. Zanima me Vaše mišljenje o čemu se radi i preporuka? I -
imam pitanje - počela sam piti diane zbog policističnih jajnika pa me
zanima jesu mi pilule samo zaustavile stvaranje novih cisti ili su i
pomogle pucanje postojećih? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda cista, upala, endometrioza a možda i pcos. Savjetujem UZV.

curicaaa

Postovanje doktore, dok mi je dala da pijem od 16 dana men. dabroston 10 dana da bi mi vratila cikluse na 28 dana. medjutim prosli mjesec sam dobila 29 a ovaj 1-og i trajala je samo 2 dana sa svjetlijom krvi, posle dva dana nista. i danas mi se ponovo pojavio iscjedak sa malo krvi i posle odnosa mi je krenula svjeza krv, znaci nije menstruacija. nije mi jasno odakle sad to? pokusavam zatrudniti pa mi na neku ruku nije ni jasno da li ce ove tablete da mi pomognu u tome ili ne. i sta misliste o svemu ovome sto sam napisala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pomažu svakako. Napravite test na trudnoću.