krvarenje usred ciklusa

m3l

Postovanje,
imam 17 godina, ginekologica mi je rekla da pocnem pit yaz zbog problema sa aknama i sa pojacanom dlakavosti (imam policisticne jajnike) prvu tabletu sam popila 5.10. na prvi dan menstruacije, od toga dana nisam prestala krvariti (oskudno krvarenje tokom mjeseca) i kada sam popila zadnju tabletu 1.11. prokrvarila sam malo jace iduci dan sam trebala dobiti menstruaciju no ja sam prestala krvariti. u meduvremenu nezasticeni spolni odnos sam imala 17.10. , 1.11. i 5.11.- decko je ejakulirao u mene. jesam li ja cjelo to vrijeme zasticena od trudnoce ? i dali postoji mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste svakako. Nastavite dalje s uzimanjem.

jovana 1991

Postovani, vec sam vam pisala da pijem yasmin skoro 3 godine. Pre 4 meseca mi se desilo probojno krvarenje na trecoj nedelji, braonkasto je i slabo i traje dok ne dobijem, Otisla kod ginekologa kaze da se desava neki put. Na prosloj kutiji sam imala stomacni virus i 4 puta popila dodatnu tabletu jer sam prvu ispovracala, a nakon te druge popijene vise nisam imala problema i krene mi lagano braonkasto krvarenje na poslednjoj tableti, vi mi kazete da je to posledica uzimanja tih dodatnih tableta. Pocnem normalno narednu kutiju posle pauze u kojoj sam dobila normalno i sada je krenulo krvarenje na 12oj tableti u sred kutije. Smrsala sam u proslih godinu dana 15kog zdravom ishranom i vezdanjem i moguce da mi se promenio hormonski status. Oticicu kod ginekologa ponovo, bila sam pre par meseci i sve je bilo u redu. Da li mislite da mi tablete vise ne odgovaraju i da li mogu da ih promenim? Da li bi ovo moglo da bude nesto ozbiljnije i sta? Da li sam normalno zasticena i nastavljam da pijem tablete dok ginekolog ne bude mogao da me primi? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem istih.
Ako i dalje bude spotinga promjenite pilule.

NikolinaJov

Postovani,
Imam 28 godina. Poslednji ciklus mi je bio 28.6. (kao i obicno trajao 6 dana), zatim sam 10.7. primjetila krvave tragove na papiru da bi se ubrzo pojacalo krvarenje i traje vec 4. dan. Krvarenje je malo blaze u odnosu na redovnu menstruaciju, krv je malo rjedja i ima neprijatniji miris. Imam bolove u donjem dijelu stomaka i ledja, skoro kao i kad dobijem, malo blaze. Sta bi moglo biti u pitanju? Prije 3 mjeseca sam bila na ginekoloskom pregledu i nalazi su bili uredni(Papa i ultrazvuk). Jos da napomenem da sam prije mentruacije 22.6. popila pilulu za dan posle (Vikela). Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na navedeno vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju i bolovima uzrokovanim ovulacijom. To nije opasno i ne zahtjeva liječenje. Ukoliko bi se krvarenje nastavilo ili bolovi pojačali javite se liječniku.

Toni55

Postovanje, tijekom odnosa 19. dana ciklusa primjetio sam malo krvi na spolovilu od penetracije. Zavrsilo je ejakulacijom u vaginu. Ciklus varira izmedu 28-30 dana. Zanima me o cemu se radi da se ne brinem. Nebi trebali biti plodni dani ali se isto brinem. Da nisu plodni dani produzili ili je sukrvica ili neki treci problem..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema dužini ciklusa (28 - 30), 19. dan ne spada u plodne dane, no ovulacija ponekad može nastupiti i kasnije od uobičajenog ( tada se ciklus produžuje). Krv može biti i od kontaktnog krvarenja (mehanička ozljeda sluznice).