Menstruacija nakon poroda

zgtrans

Postovani doktore,

Rodila sam prije 3 mj carskim rezom. Prvu menstruaciju sam dobila nakon cca 6 tjedana i bila je slabija. Drugu sam imala sad od 24.10. I trajala je oko 6 dana i bila je dosta obilna. Medutim, prije 2 dana sam na ulosku opet primjetila krv, vise kao iscjedak ali krv. Jel moguce da sam opet dobila menstruaciju? Poslije poroda sam bila na pregledu kod svog ginekologa i sve je bilo u redu. Uzv i papa test uredni. Također sam bila i u bolnici gdje sam rodila i tamo su također potvrdili da je sve u redu. Da li je to normalno za menstruaciju nakon poroda?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon poroda treba proći određeno vrijeme da se menstruacija ustabili. Dojenje uvelike utječe na to. Prema opisanom moguće da se radilo o ovulacijskom krvarenju. Pošto je na pregledu nakon poroda bilo sve u redu, nema razloga za brigu.