Spolni odnos dan nakon završetka menstruacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
obzirom na neredovite cikluse, preporučio bih da učinite hormonski status. Razmislite o hormonskoj kontracepciji - regulirat će cikluse i štititi od trudnoće.

Boss77

Poštovani, naime moja djevojka i ja danas smo imali odnos i doslo je do ejakulacije. Treci je dan menstruacije, obicno traje 5 dana, a ciklus je 29 dana (+- 2 dana). Imamo li razloga za brigu ili otici po tablete za dan poslije? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Johan

Imao sam zasticeni odnos sa devojkom dan nakon zavrsetka menstrualne krvi.To je bio 6. dan ciklusa.Kondom je bio pukao i nisam primetio da sam ejakulirao sa napuknutim kondomom.Odmah nakon toga smo otisli do apoteke i kupili Escapelle pilulu koju je popila oko 20 minuta nakon odnosa.Ona ima redovne menstruacije otprilike 28. u mesecu (+-1 ili 2),Ovog meseca joj je kasnilo pa je dobila 05.09. pa smo imali odnos 11. tj 6 dana od pocetka ciklusa.Moje pitanje glasibig-smilea li je moguce da dodje do plodnih dana i ovulacije u ovom periodu ili kasnije zbog pomerenog ciklusa i da li moze takodje doci do trudnoce a pritom je popila Escapelle pilulu koja radi po principu odlaganja ovulacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, a i djevojka je popila pilulu tako da je šansa za trudnoćom gotovo jednaka nuli. Pilula će možda poremetiti ciklus za koji dan.

Johan

Doktore, ja sam postavio poslednje pitanje.Ovo pitanje sada nije vezano za ovu temu, ali moja devojka je 15. pre 3 dana dobila normalno krvarenje kao da je menstruacija krvarenje i dalje traje obzirom na to da je danas(3.dan) slabija i da vec ima braonkastu tecnost kao pred kraj menstruacije takodje je imala standarne bolove u stomaku kao i pred menstruaciju ali bez oteklih grudi.Procitao sam da se javlja krvarenje nakon Escapelle pilule ali nisam siguran,da li to znaci da je delovala?Da li treba da brinemo o trudnoci i da li je ovo normalno krvarenje?
Kada bi trebala da pristigne sledeca menstruacija,takodje sam procitao da vecini devojaka ili zena kasni posle te pilule a pritom su imale krvarenje neposredno nakon pilule.?Uradicemo test trudnoce za svaki slucaj.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema opisanom djevojka je dobila normalnu menstruaciju što znači da nije došlo do trudnoće. Iduća menstruacija će doći uobičajenom razmaku, kao što je do sada dolazila.

Johan

Izvinite sto postavljam vise pitanja,ali dobila je bila 5. u ovom mesecu.Da li je moguce da je opet dobila ili je to prouzrokovano pilulom?Vec veceras joj je krv prestala i krace je trajala nego obicno.

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je od pilule. Escapelle može uzrokovati nepravilno krvarenje i promjenu ciklusa.

Johan

Ali moze i da dobije zar ne?

Ivo Balenović, dr. med.

Može.

Jopa1234

Postovani
Svoj prvi spolni odnos sam imala na zadnji dan menstruacije, sa zastitom i vjerujemo da nije doslo do pucanja kondoma. Menstruaciju dobivam 26. svakog mjeseca(+-2 dana). Od tada imam povecan iscjedak koji je vodenaste teksture. Postoji li mogucnost da sam trudna? Sto smatrate uzrokom pojacanog iscjetka?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, a budući da je bio uz zaštitu ne postoji mogućnost trudnoće. Pojačani vodenasti iscjedak je normalan u vrijeme ovulacije (oko sredine ciklusa) zbog djelovanja hormona. Ukoliko je iscjedak gust, neugodna mirisa i popraćen simptomima kao što su svrbež i peckanje vjerojatno se radi o upali.

nika1235

Poštovani, poslijednje 2 menstruacije su mi bile: 2.12.-8.12 te 1.1.-6.1. Nezaštićeni spolni odnos sam imala 6.. i 7.1. Dečko nije ejakuirao u mene tijekom prvog odnosa, posije se obrisao ručnikom, nije se tuširao niti mokrio. Poslije smo imali još odnosa u kojima nije ejakuirao. Zanima me je li moguće da je poslije tog prvog odnosa ostalo spermija koji su mogli ugroziti drugi odnos? Da li mi je potrebna pilula? Ciklusi mi variraju 30-32 dana, poprilično su redoviti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a budući da nije došlo niti do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće.

Almedinrabija

Vako pošto mije ne redovit ciklus a sa momkom sam imala odnos odma dan poslije završetka ciklusa znači svrsio je u vaginu dali postoji mogućnost trudnoće

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ne postoji mogućnost trudnoće.

femsi

Poštovani,

Molba tj. pitanje za vas: Supruga i ja smo imali polni odnos poslednjeg dana njene menstruacije dok je još trajala uz pažnju naravno. Nakon par dana još jednom sa kondomom i od tada je opet prošlo nekoliko dana. Ona je zatim dobila menstruaciju u vrijeme kad je trebala i trajala je uobičajeno. Nakon toga polnih odnosa nije bilo iz određenih razloga, dakle od menstruacije ništa. I sada kada je trebalo da dobije, ona kasni, vec oko 2-3 dana.
Inače ima redovne cikluse bez izuzetka, poslednji mjesec jeste bilo stresa i nespavanja. Ali, da li je moguće teoretski da se možda radi o trudnoći? Molim za Vaše mišljenje. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Moguće da je u pitanju hormonska neravnoteža.

Andrii1988

Menstruaciju sam imala 8.4 koja je trajala do 11.4 tu noc sam imala nezasticen odnos da li je moguce da sam trudna. Inace mi ciklus traje 28-29 dana,s tim da su me grudi pocele boliti dan,dva prije ovulacije. Hvala na odg