Kontracepcija

qlaira

MagdaD

Postovani, kao sto sam Vam pisala prosli put, dobila sam menstruaciju cetiri dana ranije tj posle 22. pilule (Qlaira) pa sam po vasem savetu krenula sa novim blisterom posle poslednje aktivne pilule. Kad sam pocela sa novim blisterom, posle 5. pilule sam imala nezasticen odnos ali decko nije svrsio u mene, pa se brinem da li moze doci do trudnoce zbog one presemene tecnosti tj predejakulata? Inace pilule redovno uzimam svakog dana.
Hvala unapred na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti. Neće doći do trudnoće.

MagdaD

Postovani doktore,
i ovog meseca sam ranije dobila menstruaciju. Proslog meseca posle 22. pilule, a ovog posle 23. Krvarenje je oskudno i vise ima nekakve braon tecnosti, krvi sasvim malo. Ali opet je ranije doslo. Zbog cega se to desava vec drugi put zaredom?
Da li da postupim isto kao i prethodnog puta, tj da posle poslednje aktivne krenem sa novim blisterom ili da popijem i placebo pa tek onda novi blister?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je normalno. Uzmite i placebo i dalje prema shemi.

kikica656

Poštovani, doktorica mi je preporučila Qlaira kontracepcijske tablete i rekla da počnem piti prvi dan menstruacije. Menstruaciju sam dobila 1.11., ali prvu tabletu sam popila 2.11. drugog dana menstruacije. U uputama je pisalo da ako se zaboravi popiti tableta da se popije zaboravljena i ona od tog dana. Ja to nisam napravila jer nisam bila sigurna je li ono 1.11. uopće bi prvi dan menstruacije jer krvarenje nije bilo kao inače nego slabije i tamnije. Sada sam na trinaestoj tableti i zanima jesam li zaštićena jednako kao da sam počela piti tablete od prvog dana menstruacije ili je potrebna i dodatna zaštita? Trebam li popiti obje neaktivne tablete na kraju kutije ili samo jednu? Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste. Uzimajte do kraja aktivne i neaktivne a nakon toga novi blister.

MagdaD

Postovani,
ovih dana uzimam coldrex zbog prehlade, pa me zanima da li on smanjuje dejstvo Qlaire?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smanjuje učinak.

MagdaD

Postovani,
da li Bedoksin smanjuje ili bilo kako utice na dejstvo kontraceptivnih pilula (Qlaira)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje učinak pilula

Milka212

Postovanje,

Qlairu pijem vec pune 2 godine i malo preko,sve po propisu,nisam imala nikakvih problema ni sl. Inace,procitala sam da se prave pauze. Zanima me nakon kojeg je to perioda i koliko "odmaram" organizam do ponovnog konzumiranja. Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pauza nije nužna. Pauzu radite jedino ako vi to želite.

garavomalooo

Danas mi je treći dan menstruacije,ginekolog mi je jučer propisao Qlairu. Da li je mogu danas početi piti ili da čekam iduću menstruaciju? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete krenuti od danas.

garavomalooo

Hvala na odgovoru,ali me interesira da li je u početku korištenja pilula potrebna dodatna zaštita,u vidu prezervativa? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, prvih sedam dana.

not_sure

Poštovani, javljam Vam se s pitanjem, jer moj ginekolog nije zainteresiran za nikakve razgovore, pa se nemam kako informirati.. naime, pila sam Lindynette 20 godinu dana. ovaj mjesec počela sam sa qlairom. počela sam kao što piše u uputstvima, dan nakon popijene zadnje lindynette. treći dan pijenja dobila sam menstruaciju normalno (kao što sam i inače dobivala za vrijeme sedmodnevne pauze kod lindynetta). sad me zanima je li normalno da sam dobila menstruaciju i jesam li zaštićena od trudnoće od početka pijenja qlaire? pošto se qlaira počinje piti dan nakon zadnje aktivne tablete prethodnih pilula, ja sam pretpostavila da menstruaciju neću uopće imati do 26. tablete qlaire, pa mi sad nije jasno..
zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste svakako. Nastavite s uzimanjem.

tamara-n

Poštovani,
uzimam qlaira tablete četvrti mjesec zaredom, a propisane su mi radi policističnih jajnika.
Počela sam ih uzimati prema uputama, no već prvi mjesec mi se javilo, kako sam barem mislila, probojno krvarenje na 15. dan ciklusa.
Kako menstruaciju nisam dobila sa posljednjim tabletama, javila sam se svome ginekologu koji tvrdi da je sasvim normalno da se organizam navikava na tablete.
Nastavila sam ih normalno uzimati dalje prema uputama bez ikakvog preskakanja ili pauziranja. Krvarenje mi se i dalje javlja samo na 15. dan (15. tableta u pakiranju), koje je slabo i traje 2 do 4 dana. Nakon 3-mjeseca uzimanja kontrolnim pregledom je utvrđeno da je sve "u redu", te da nastavim uzimati tablete. Sada, 4. mjesec uzimanja, krvarenje se i dalje javlja točno na 15. dan. Moj ginekolog nema komentara i upućuje me da nastavim s terapijom.
Hoće li se s vremenom ciklus ustabiliti prema tabletama, smatrate li pak da je ovo normalno ili preporučate pauzu pa da ponavljam postupak s prvom "normalnom" menstruacijom?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s uzimanjem. Refulirat će se vremenom.
Možete zatražiti i druge pilule.