Kontracepcija

qlaira

mikilo909

Poštovani, u 1 mjesecu sam dobila od svog ginekologa da pijem qlaira zbog poremećaja rada jajnika i konstantnih krvarenja. Imala sam krvarenja(odnosno pojačan smeđi iscjedak sa sukrvicom) od 15 dana do recimo 20-21 i opet nakonakon što popijem zadnju aktivnu tabletu, sada sam jako zabrinuta jer sam prošli mjesec imala odnos 5. dan novog pakiranja pilula i dečko je ejakulirao u mene, 15. dan sam dobila ooet izražen smeđi iscjedak popraćen mojim uobičajenim simptomima menstruacije(bolovi u trbuhu, leđima, jajnicima), imala sam nešto duže nego inače, do 23. dana ciklusa a 26 dan kada sam popila tu zadnju aktivnu tabletu nisam dobila menstruaciju. Zanima me dali je to moguće zbog toga što sam prethodno duže krvarila maltene do samog dana ponovne menstruacije? Ima li ikakve šanse da sam trudna a pridržavala sam se pravila u pijenju pilula? Jako sam uplašena. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Još ste u vremenu prilagodbe na pilule. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

mikilo909

Poštovani, u prethodnom postu zaboravila sam napomenuti da sam dan prije odnosa popila koju čašicu alkohola. Da li je to moguće da je to utjecalo na efikasnost tableta? Danas imam žućkasti iscjedak i bolove u leđima i jajnicima kao da ću dobiti menstruaciju ali opet zabrinuta sam. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Nastavite s uzimanjem dalje.

MagdaD

Da li beta blokatori (propranolol) uticu na dejstvo glaire, tj da li smanjuju dejstvo? Po potrebi pijem cetvrtinu propranolola.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu.