Implantacijsko krvarenje

ivanaMo

Postovani, vec 10godina imam strasno bolne menstruacije, pijem ketonale. Zadnjih godinu dana bolovi su se smanjili ali i dalje ne mogu izdrzati ciklus bez tableta. Svaki put prije nego sto trebam dobiti stomak me pocne boliti i grudi nateknu i jako bole na dodir. Medjutim ovaj put bolova uopce nema. Krvarenje je blaze nego inace i nisam imala nikakve simptome da cu dobiti. Zadnji ciklus sam imala 19.7, a ovaj je nastupio 18.8. Imala sam nezasticene odnose od 4. do 7.8. kada su mi po nekoj tabeli plodni dani jer mi ciklusi variraju od 28-33 dana. Molim vas za savjet, da li je moguce da se radi o implatacijskom krvarenju? Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne naravno. Radi se o menstruaciji. To što nije bolna ovaj mjesec moguće je da je ovaj ciklus anovulacijski pa stoga i nije bolan.

vesna1989

Poštovani,
imam redovite cikluse (svakih 28 dana i nikad nikakvih problema s tim nisam imala) i moja zadnja mjesecnica bila je 17.8., a ovulacija je trebala biti 31.8.. U te dane i nekoliko dana poslije ovulacije intenzivno smo radili na bebi. Sada primjecujem samo na papiru male kapljice krvi (roskaste) i u vrlo malim kolicinama, bez bolova, zanima me da li se radi o implantacijskom krvarenju ili o nekom vidu uplale?
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom moguća je implantacija.

hrvoje2903

Postovanje doktore

Evo ovako imam curu i cesto imamo spolne odnose bez kondoma al uvik kad mi dode da svrsim izvadim ga na vrijeme (znam da to nije sigurno jer se i tijekom spolnog odnosa ispustaju spermiji ) al evo sta je moj problem cura sumnja na trudnoću jer joj kasne stvari napravili smo test i uvik izbaci negativno al jučer je dobila navodno stvari i boli je u donjem djelu stomaka a kasnile su joj 2 ili 3 dana i danas joj je toliko bilo krvi da ona nije sama mogla virovat kaže da je to sve eksplodiralo tako ako možete mi kako pomoć i dat nešto korisno vezano uz to pitanje oboje smo mladi a njoj je prvi spolni odnos bio s menom prije mijesec dana ako san se u nečem krivo izrazio oprostite jer san prvi put na vašem forumu oboje smo mladi ona ima 17 godina i hvala vam unaprid

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

mamaanki

Poštovani, imam 34 godine i ja i muž želimo još djece. Imali smo odnos točno u plodne dane 22.09. Inače imam redovite cikluse koji traju 31 dan. Sada već treći dan krvarim i imam grčeve, slično kao kad imam menstruaciju, ali nikada u životu mi nije ovako uranila. S tim da još osijećam vrtoglavicu i mučninu. Da li je to implantacijsko krvarenje ili se trebam zabrinuti?

mamaanki

Zaboravila sam reći da mi je menstruacija bila 08.09. I svaki put (3 puta) kad smo imali odnose u plodne dane smo zatrudnili, samo je jednom bila vanmaterična trudnoća koja je spontano završila bez posljedica po mene, ostalo sam rodila zdravu djecu. Nikada nismo koristili nikakavu kontracepciju. Nadam se da spontani pobačaj nemože biti ovako rano? Ili oštećenje uslijed vanmaterične? (Napravila sam test iako znam da je pre pre rano za njega i pokazao je negativno.)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se radi o menstruaciji.

marija21

Postovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 27.9. a ciklusi mi traju 28-32 dana. U noci izmedju 11. i 12.10. imala sam nezasticen odnos gde je decko svrsio u mene ali ne skroz vec samo malo jer nismo uspeli na vreme da se pomerimo. Bili su plodni dani .Nakon 34 sata, tacnije 13.10. popila sam tabletu za dan posle. 19.10. poceli su bolovi u trbuhu i pojavila se mrlja smedje boje, nesto poput menstruacije samo sto je mnogo oskudnije. Takodje ta nazovimo menstruacija veoma malo ima na ulosku, tek kada idem u vc ona izadje,ovako kao da stoji unutra. Inace jos traje. Zanima me sta vi mislite,da li je rec o implementacijskom krvarenju ili je u pitanju krvarenje zbog pilule? Da li test za trudnocu mogu da uradim sada,bez obzira na to krvarenje i koliko je on pouzdan? Izvinite na recniku ali nemam iskustva sa ovim. Bila bih vam jako zahvalna na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je zbog pilule. Menstruacija će vjerovatno doći u očekivano vrijeme.

marija21

U vezi prethodnog posta, zanima me da li menstruaciju da ocekujem oko 27.10. ili tek mesec dana nakon krvarenja zbog pilule? Da li je rano da uradim test? Hvala puno na odgovorima.

marija21

U vezi prethodnog posta, kada treba da ocekujem menstruaciju, oko 27.10. ili mesec dana nakon krvarenja zbog pilule? I da li nije rano da uradim test? Hvala na odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oko 27.10.

napolitanka420

Poštovanje!
pila sam Lindynette 20 skoro pa više od dvije godine.
zadnja menstruacija je bila 7.10.
od 5.10. ne pijem tablete.
23.10. se pojavilo krvarenje. ne jako, neko slabo. ali prethodna dva dana užasni bolovi u jajnicima, ne oni tipični za dolazak menstrucije.
spolni odnosi su bili 17.10, 19.10, 21.10 te 23.10.
zanima me da li to može biti uslijed prestanka uzimanja kontracepcije ili je moguće da može biti ovulacijsko ili implatacijsko krvarenje te da li je moguća trudnoća.
unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno ovulacijsko krvarenje.

blabla17

Postovani,
Zadnji odnos s deckom sam imala prije tjedan dana. Ciklus mi inace traje 29.-30.dana, a danas mi je 32.dan a mjesecnicu jos nisam dobila te nema nikakvih naznaka da cu je dobiti. No danas sam pri brisanju i na gacicama prijetila par svijetlo crvenih mrljica krvi, da li je moguce da se radi o implantacijskom krvarenju ili o necem drugome?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. A moguće je da će uskoro nastupiti menstruacija.
Napravite test na trudnoću.

thegirlgirl

Dobar dan, posljednju menstruaciju imala sam 30.1. (ciklusi mi traju otprilike 32 dana) i od tada spolni odnos s deckom imala sam 13.2. naravno, sa prezervativom cijelo vrijeme. Naime, danas mi se pojavio nekakav smeđi iscjedak i zanima me uz sta je to vezano?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno periovulacijsko krvarenje.