Implantacijsko krvarenje

grizly91

Imao sam nezaštićeni spolni odnos sa djevojkom 24.3. a prije toga zaštićeni odnos sa kondomom 9.3.

27.3. joj je počeo ciklus, međutim drugačiji nego inače. Ciklusi su joj inače neredoviti i različitog intenziteta. Prva dva dana je išlo svijetlo crveno oskudo krvarenje, zatim se pojavio svijetlo smeđi iscjedak koji je izlazio 3 dana i po intenzitetu je bio slab. 1.4. navečer, je uradila kućni test na trudnoću i bio je pozitivan.

Historija njenih ciklusa u posljednjih 7 mjeseci:
2.1.
3.2.
28.2.
27.3.

Molio bih Vas da mi odgovorite o čemu se radi i da li je moguće da je test lažno pozitivan.

Lijep i srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne vjerujem da se radi o trudnoći.
Neka izvadi beta hcg iz krvi.

dina2909

Poštovani,
molim vas odgovor, 04.04. sam trebala dobiti ciklus, ali je 01.04. prvo počelo neko krvarenje koje sam primjetila samo kada sam se obrisala papirom, nakon toga neki smeđi iscjedak, sljedeći dan je bilo krvarenje malo jače koje je nakon drugog uloška prestalo. Slaba krvarenja su trajala do nedjelje (neka mrlja na ulošku to je sve, mogla bi sa jednim biti tri dana koliko je malo krvarenja bilo). U nedjelju je prestalo, ali se u ponedjeljak pojavilo opet tek toliko da svjetlo crvenu krv vidim samo se obrišem. Uz to sam imala bolne i osijetljive grudi prije krvarenja, to je prestalo ali su grudi ostale veće nego su inače, trbuh je jako napuhnut bio do nedjelje (sa povremenim vjetrovima), sada je malo manje ali je još uvijek i stalno mokrim. Uz sve to sam dobila i zadnjih par dana jako visok tlak, inače ga reguliram lijekovima i pod kontrolom je. Dali je ludo raditi test trudnoće ili se javiti svom liječniku? Od silne želje da je to implatacijsko krvarenje valjda mi je i tlak narastao happy. Unaprijed vam se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću svakako ili izvadite beta hcg još bolje.

dina2909

Puno Vam hvala na odgovoru. Evo radila test negativan sad
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

anastasijaa123

Pozdrav,menstruacija mi je trebala doc 4.4.,kasnila je 9 dana i dobila sam ju 13.4.,da li je moguce da se radi o implantacijskom krvarenju,s time da je od spolni odnos bio 25.3,? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o menstruaciji.

anastasijaa123

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Helen1991

Postovani,
prvo da napomenem da sam poslednju menstruaciju imala 24.3... ciklus mi nekad a traje 25, nekada 30 dana.. medjutim, prije 3-4 dana sam dobila neko krvranje...radila sam test na trudnocu prije 2 dana i bio je negativan, s obzirom da sam imala nezasticeni odnos ... Interesuje me da li je rijec o implantacijskom krvarenju ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je test negativan. Pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija.

Helen1991

Hvalaa na odgovoru...sami nisam sigurna da li je test validan,tj.da nisam ga nisam mozda prerano uradila...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije prerano. No ako želite ponovite ga sutra.

gmmm

Poštovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 2.4. I trajala je 6 dana kao uvijek. No, imala sam nezasticen odnos 15.2., iako partner nije svrsio u mene, taman kad su mi bili plodni dani. Nisam imala nikakve promjene sve do 23.5.kada sam krenula krvarit i 26.2.mi je uredno dosla menstruacija. Brinem se jer menstruacija mi ja trajala samo 3 dana i to je bila obilna kao uvijek, cak manje krvnih ugrusaka nego inace. Uvelike se razlikuje od implatacijskog krvarenja, barem koliko sam ja citala. Ali se ipak brinem jer je mi je sve ovo cudno i novo.

Puno hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom se ne radi o trudnoći.

zabrinutatanja

Imam redovne nezasticene odnose,poslednju menstruaciju sam imala 7.4, juce ujutru sam dobila upalu mokracnog puta,znaci bol i peckanje pri uriniranju,a uriniranje je veoma ucestalo cim obavim nuzdu,moram opet,ali lecim je sa paliseptom i uvinim cajem,no sad probudila sam se u sred noci i imala nagon za uriniranjem otisla obrisala i videla kao zrno graska mozda i manje crveno na papiru,polu kap veoma svetle crvene boje vise je roza i evo kaobpolovina od zrna graska rasporedjena i nesto veoma svetlo crveno. Da li je to od upale ili ?

zabrinutatanja

Evo da dodam jos par kao koncica krvi,ali orvo se veoma napnem i sve me boli i onda tek izadje po koncic dva

gmmm

Jos da kazem sto sam zaboravila, sve je krenulo kao malo implatacijso kravrenje i trenutacno mi je sad tako, ali tako bude na kraju svakog ciklusa. Ali imam male grceve kod lijevog jajnika.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinutatanja, vjerovatno od upale.