pilule i antibiotici

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete.

Josipa266

Postovani !
Vec duze vrijeme pijem yazz i htjela bih Vas nesto pitat. Ja sam neki dan 2 sata prije nego sto sam trebala popit tabletu imala meksu stolicu,ne tipican proljev.Nakon toga ništa.Nakon dva sta sam popila tabletu i nisam imala nikakvih smetnji.Da li sam ja u potpunosti zasticena (danas cu popiti zadnju tabletu u prvom redu ) ? I htjela sam Vas jos pitat dali ce na tablete i njihovu djelatnost utjecat to sto se sutra cijepim protiv tetanusa i difterije ? Ako oce sta mi je ciniti ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste. Cijepljenje neće utjecati na sigurnost zaštite.

Josipa266

Hvala na odgovoru.Ja se ispricavam ako ce se moje pitanje ponovit jer sam ga da puta poslala.I jos nesto,ako nije problem
Danas sam se cjepila ali sam zaboravila bila Vas pitat dali ce sve bot uredu i sa yazzom ako sam na prijasnjoj kutiji yaza koristilss vaginslete jer mi je Papa test pokazao upalu ,no zavrsila sam ih uzimat prije otprilike 10 dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve će biti u redu.

Josipa266

Hvala malo ste me smiri jer sam sinoc nakon odnosa bila lose neznam jel sam imala temperaturu ali sam se slabo osjecal,prije toga sam popila yaz tab. i nisam imala ovkvih problema pa me strah zbog tog cjepiva i to sto se dosta slabo osjecam da mi se no nebi odrazilo na yazz.Nadam ae da to sto mi je lose nece utjecati ma yazz jer neznam dal mi j to zbog cjelipiva.Hvala Vam na Vasoj paznji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

kaca978

Postovani,
Pijem Yaz pilule, sada sam na 4-oj tableti novog blistera. Juce sam imala popravku zuba pa sam popila 2 tablete eritromicina. U 15h, pa u 18h. Yaz pijem u 22:00h, ako je bitno. Zanima me da li treba da koristim dodatnu zastitu i koliko dugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite dodatnu zaštitu tijekom uzimanja eritromicina. U skupini je lijekova koji umanjuje učinak pilula.

kaca978

Ja se izvinjavam, zabunom sam napisala da sam popila 2 tablete. Jednu tabletu eritromicina sam popila juce u 15h i vise ne treba da pijem. Dakle, posto je ta jedna tableta juce bila u pitanju, ako sam dobro razumela, od danas sam zasticena? Izvinite na dosadjivanju, samo da budem sigurna da sam dobro razumela. Hvala Vam puno na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od sutra ste zaštićena.