Trebam pomoc.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete u solarij i možete koristiti kreme za samotamnjenje uz pilule.
Možda bolje da konzultirate kolegu dermatologa na našim stranicama.

Lala200007

Hvala na odgovoru,svakako cu to ucniti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Lala200007

Poslusala sam Vas savjet i trazila njihovo misljenje.No,nisam ga dobila iako sam postavila pitanjedva puta,pa sada nisam sigurna sta mi je ciniti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Budite uporni.

Lala200007

Našla sam na forumu neke odgovore na moje pitanje,ali njoh nisam dobila.Mogu li biti siugrna da solarij na djelotvornost tableta nece utjecati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

edina2

Cijenjeni doktore , u poslednje vrijeme posle odnosa imam problem sa mokrenjem tj. pecka me dok mokrim i crvenilo je u prijedjelu medjice i vaginalnog otvora. Odnos nije bolan ali nakon toga imam to peckanje dok mokrim. Uvijek je sa kondomom i ovo se u posljednje vrijeme desava, i traje najduze dva dana. Sta da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite urinokulturu. Vanjsko spolovilo mažite npr. Canesten kremom kroz par dana.

Ana001

Postovani,dobro vece.Imam pitanje za Vas.Veceras kada sam pila tabletu nisam se nikako mogla progutat,osjetila sam da se pocela topit pa sam popila vode i onda sam je progutala.Jeli postoji neki problem ako mi se pocela topit u ustima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

blubutterfly81

dobro jutro. imam jedan problem. meni su menstruacije neredovite. zadnju sam imala 13.03. zadnjih tjedan dana imam bolove i pritisak iznad stidne kosti i u maternici. zna me dosta bolit. jutros sam radila test na trudnocu i negativan je. htjela bi cut vase mislje, sto mislite od cega bi se mogli javljati ti blovi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od mnogo stvari. Upale u ginekološkom sustavu, upala mjehura, ciste na jajniku( moguća i vjerovatna, jer vam kasni menstruacija) pcos, a može se raditi samo o naglašenijem pms sindromu.

Lala200007

Postovani doktore,moaj prijateljica ima problem.Naime,imala je odnos bez zastite dakle metoda prekinutog snosaja u plodnim danima,navdno nije trajo dugo,svega "je usao par puta".Mozete mi reci kolike su sanse da ostane trudna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakve ako nije došlo do ejakulacije prije ili tijekom odnosa.

Lala200007

Hvala na odgovoru,Danas sam dobila mensturaciju nakon 3 bijeli tabletice smijem li ici u solarij sutra s mensutracijom,dakle bit ce mi drugi dan sto sam u dobila ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

Lala200007

Dobro vece.Imam dva pitanja.Prvo kapsule lactogyn zanima me dali to smijem trosit uz yazz,ginekolog mi je reko dasmijem ali trebam li dodatnu zastizu.?
A drugo prije sat vremna sam popila tabletu inije mi bilo mucno i nista nego mi se onak u ustima neka tekucina stvorila kao kad treba povratit al nista.Neznm vam o objasnit ali nez nadam se da se shvatili mislim da je to refluks jeli to utjecalo na razgradnju tablete.Nadam se da pitanje imala smisla.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvo lactogyn možete uz yaz, nije nužna dodatna zaštita.
Drugo, pilula se resorbirala to nema veze.

Ana001

Postovani doktore, da li cigarete osim sto mogu uzorkovati mozdani udar djeluju i na samu djelotovornost tableta ?