Trebam pomoc.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu.

Ana001

Postovani,imam pitanje.Pijem yazz vec 8 mj i zanima me dali je moguca trudnoca ako sam sinoc imala spolni odnos i cim je izvadio penis van,2-3 sekunde kasnije ej svrsio po mojoj nozi malo i po gacicama ali ne i po vagini zatim ej otisao do wc i predpostavljam da se obrisao ili isao mokrit,nakon toga nekoliko minuta kasnije,10 do 20 minuta kasnije opet smo imali spolni odnos i svrsio je al ne u moju vaginu.Pilue pijem redovito niti ejdnu do sada nisam zaboravila niti imala proljev i povracala.nadam se brzom odgovoru i da napomen poslije prvog odnosa imali smo i petting ali mislilm da nije imao spreme na prstima ali i da je imao jeli moguca trudnoca.Molila bi da mi odg sto prije da znam sta mi je ciniti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čemu briga? Pijete pilule redovito. Opustite se. O nikakvoj mogućnosti trudnoće se ne radi.

Ana001

Hvala Vam na odgovoru no sada imam drugi problem o stvarno je cudan
U posljednje vrijeme imam probema s plinovima i sada sam poslije skoro sat i pol od popijene tablete otisla zbog tog na wc i nisam imala proljev .samk sam mokrila ali kada samustala s wc primjetila sam na tu stolicu no jaku malu th tanku mene je prvo asociralo na spermic taj izgled .ne kazem ha da je to spremic jer je to ludost nego me zanima dali se moj tableta razgradila posto to nije bila cvrsta stolica.znam da je pitanje skroz cudno no molim Vas sa savjet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Razgrasila se svakako.

Ana001

Hvala na odgovoru happy ali dns sam sat i pol nakon bijeli tab dobila poljev znaci ili zo da trem popit odmah zadnju bijelu tab. jer bi sutra mengu trebala dobit aili mogu normalno nastavit pit i otvorit novu kutiju ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da nema veze . Bijele tablete nisu aktivne. Dalje nastavite prema shemi uzimanja.

brownie613

Postovani,
Imam redovne cikluse i menstruacija mi je trebala doci jucer, prethodnog mjeseca je stigla 30.6. Nakon ove subote, 27.7. i nakon sto sam imala zasticeni odnos (kondom), ujutro sam vidjela smedji iscjedak koji je bio obilan i mislila sam da je to znak pocetka menstruacije ali od onda nema.nikakvog iscjetka osim sto sam jednom primjetila obilniji bijeli gusci iscjedak. Uvijek imam zasticen odnos, osim par puta u prvih desetak sekundi da je nezasticen, u pitanju je stalni partner. Takodjer, prije tjedan dana osjetila sam peckanje pri spolnom odnosu. Mislite li da.trebam posjetiti ginekologa i postoji li razlog za brigu?
Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate. Doći će uskoro menstruacija.

Lala200007

Postovani.dali ucestalost spol.odnosa utjece na djelitvornost tableta ? Naime sa sri na cet i ujutro imala sam 5 puta spol. odnos. Imam li razliga za brigu alo ih pijem duze od pola god i nijednu nisam zaboravilaa ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema razloga za brigu. Svejedno jeste li imali jedan ili više odnosa. Učinkovitost je ista.

Nadica90

Postovani,
imam problem gotovo stalnog pucanja koze na samom ulazu vagine i predeo perineuma. Nastaju ragade. Kako sam sumnjala na prisustvo bakterija koje bi mozda time sprecile normalan protok procesa epitelizacije, posetila sam ginekologa koji je nakon pregleda utvrdio da je sve u najboljem redu. Koristila sam Bepantem, Pantenol, Pavlovicevu mast, kantarinovo ulje, Propobazu koja ima odlozeno dejstvo, ali nista od toga nije trajno pomoglo. Mozete li mi reci zbog cega se to desava i kako stati na put tom problemu, eventualno preporuka nekog leka, kreme i sl.
Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da probate sa Canesten kremom ili Triderm kremom.

Nadica90

Hvala lepo, pokusacu sa jednom od njih. Da li je striktno odredjen broj dana terapije njima ili se mogu koristiti 10ak dana ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pet dana će biti dovoljno za učinak.

Ana001

Postovani,imam pitanje.Da li pijenje alkohola prije tablete ima neki utjecaj na nju? Naime popila sam pola case bambusa izmedu pol 8 i pol 9 .Zatim sam popila tabletu poslije pol 10.Molim Vas za brz odgovor u slucaju hitne kont.Napomena je da tablete koristm oko 10 mj i prije nego sto sam pila imaa sam vise odnosa za redom.to sve se dogodilo danas

Ana001

Zaboravila sam rec da sam pila na prazan zeludac i da me glava boljela prije nego sam pila.Sada ne i vise boli i da sam tab. popila 20 min kasnije .Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam dodatna zaštita.

Ana001

Postovani,saznala sam jednu cinjenicu koju bi htjela da mi objasnite. Dali je istina da zene koje piju kont. pilule znaju imat pobacaje ? I dali ej to uistinu pobacaj ? Citala sam da ebrij dolazi do maternice i tableta mu neda da se razvije i ono odmire,da li je to onda stvarno abortus ili je to nacin zastite ? Hvala na odgovoru

Ana001

I ako je to istina, dali se to moze nekako primjetit ?