Trebam pomoc.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuti par, smetnje koje navodite nisu karakteristične za trudnoću. Moguća je upala jajnika, cista, upala u mokraćnom sustavu.Odakle zaista ne mogu znati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Suzanela, ne radi se o trudnoći. Pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija. Ako ne dođe javite se ginekologu na pregled gdje će se odrediti gestagena terapija za izazivanje prijelomnog krvarenja.

Nikiii74748596

Postovani ponovit cu svoje pitanje jer bi jos nesto nadodala,dali se uz jazz tablete koje trosim mogu trositi i Betatene tablete (prirodni karotenoidi dobiveni iz alge dunaliella salina) pise jos da je to dodatak prehrani.Dali ce te tablete umanjiti djelotvornost jazzajer sam te tablete mislila prakticirat sa slorijem i kremama za samotamnjenje.ako mogu te tablete pit mogu li to pocet pit sutra kada mi menastruacija dode?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete sutra krenut s pilulala. Navedeni preparat ne umanjuje učinak pilula.

minicamini

Da li bi se na obicnom transvaginalnom ultrazvucnom pregledu videla trudnoca od 3 meseca ili za to treba raditi poseban ultrazvuk? I da li bi doktor osetio u toku ginekoloskog pregleda da je materica povecana?

igi-pigi

Dragi dr. Ovako pijem Lyndinette 20 i jučer mi je tableta (srijeda) slučajno pala u umiovanik, stoga sam popila odmah sljedeću, dakle četvrtak sam popila u srijedu. Da li je sad u redu da zovem ginekologa i tražim da mi napiše recept za onu jednu posebnu kutiju, koju budem trebala ako mi se to desi? ili da ostavim i pijem samo 20 dana? i zanima me dali dečko i ja moramo koristiti još dodatnu zaštitu ako ja popijem tabletu iz te rezervne kutije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Minicamini
1. Da
2. Isto da.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Igi uzmite ih dvadeset te sedam dana pauze a osmi dan novi blister. Ne treba dodatna zaštita.

Nikiii74748596

Postovani,kont.tablete pijem oko pola 10 a danas oko 3 sam imala proljev jer jutros boli trbuh i sada malo ,dali ce proljev umanjiti djelotvornost tablete koje sam sinoc popila (23.5) i ako ga budem imala jos danas do pola 10 oce li mozda umanjti djelotvornost tablete koje tek trebam popit ? Da li trebam dodatnu zastitu koristit ako mi je probava ne smiri tokom par sati (3-4) il prije pola 10 ? ako nebudem vise imala proljev do pola 10 dali moram tada koristit ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće umanjiti.proteklo je dosta vremena od uzimanja zadnje.
Ako bude i dalje proljev koristite dodatnu zaštitu.

Nikiii74748596

Postovani,jucer kada sam Vam napisala svoj problem jos sam mozda jedno sat vremena imala manjih problema sa stolicom.Dans ujutro sam dobila temp i bilo mi je lose slabo sam se osjecala i bolio me malo trbuh no temperatura mi je spala i sada se osjecam poprilicno dobro.Pretpostavljam da sam i jucer imala temp jer sam s jednako ko i danas osjecala ali stolicu danas jos nisam imala bilo kakvu. Dali ej potreba u ovom slucaju dodatna zasitita ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

Jasna111

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala početkom ožujka. Imala sam jedan odnos (ušao je par puta u mene i dalje smo koristili kondom). Prije tri tjedna sam radila test na trudnoću i bio je negativan, isto kao i ponovljeni test koji sam napravila prije 6 dana. Početkom svibnja sam imala pojačan iscjedak te pretpostavila da se radi o ovulaciji, ali menstruacije još nema, a unazad tjedan dana primijećujem sirasti iscjedak pomalo čudnog mirisa. Povremeno me zabole jajnici i muči me nadutost, ali osim toga nemam nikakvih problema. Već sam kontaktirala svog ginekologa, ali me nije mogao primiti, imam zakazan pregled za 9 dana. Koje je Vaše mišljenje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o ozbiljnijem hormonskom poremećaju, cisti ili vjerovatnije pcosu.

Ana001

Postovani,dali je zastita umanjena ako sam popila zadnju rozu tabl. navece i ujutro imala odnos sto znaci da sam navace popila prvu bijelu tabletu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena.

Ana001

Znaci zastita je jednaka kod bijelih kao i kod rozih?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. Za cijelo vrijeme uzimanja.

Nikiii74748596

Postovani,danas sam zavrsila na hitnooj na sivanju rane.Nisam dobila nikakvu anesteziju ali sam doktorima napomenula da pijem jazz,nisu mi nista rekli za to sto pijem te tablete.Oni su mi zasili ranu i prepostavaljam dezinficirali ranu prije sivanja i nakon toga zamotali i na zavoj stavili neku "tekucinu" nezam sta je to bilo,nesto smede boje,pretpostavljam neki lijek.Da li ce to sto su mi na ranu stavljaju ikako utjecat na jazz i na to sto sam noc prije tog tj sinoc imala odnose,Da li ej zastita postojana i dali mogu imati normalno dalje odnose ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je betadine, jodni preparat, neće utjecati na zaštitu.