Trebam pomoc.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nije točno. Ne dolazi do oplodnje primjenom pilula a samim time ni do razvoja zametka.
Dakle totalno ste u krivom.

Lala200007

Da li se moze prakticirati sex za vrijeme menstracije ako se koriste yazz pilule .Na prvom redu,treca tabl. i pijem vec vise od godinu. Da li je jednako sigurnan sex ko i kada nemam menstruaciju ? S tim da mi menstracija zna trajat 5-7 dana. Dakle danas bi bio 4 dan. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. Isto je sigurno.

Ana001

Dobar dan postovani,da li mi mozete odgovorit na pitanje. Dakle koristila sam Tyrosur prasak za dezinfekciju rane tj zakontice za vrijeme rozih tabl. ostale su mi jos dvije roze ali sam i prije to koristila prije dan il dva i danas jednom, da li ce to utjecat an talete kontracepcijske koje pijem ? dali se njiova djelatnos od sprecavanja trudnoce smanjuje ? Znaci koristila sam ih samo dva puta,danas i jucer,il prekjcuer nisam sigurna.A jos jedan problem ej sto sam tek nakon stavljanja primjetila da je rok trajanja izaso u 2013. god. Molim z a odgovor.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita nije umanjena. Ne brinite.

Nikiii74748596

Doktore, dali postoji mogucnost trudnoce ako sam na prvom blisteru zakasnila sa tabletom samo sat vremenai i odmah ju popila kada sam skuzila,a zatim,dan,dva imala vise spolnih odnosa bez dodatne zastite, s tim da sam ostale popila na vrijeme,sada sam na zadnjo rozoj tabletici,ali em cijeli ovaj tjedan peckala vagina i svrbila,ali sada je stalo,ali sam danas primjetila ko neki crveni mali sitni ugrusak kada sam isla mokrit. Da li imam razlog za brigu ? S tim da sam prekjucer isto imala spolni odnos . I da korstila sam Intimeu intimni sapun,dali on mozda ima neku djelatnost na tablete i jnjihov ucinak ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite. Sat vremena kasnije popijena pilula nije problem.

vanda123

Poštovani ,

imam 34 godine i unazad mjesec i pol bolove u donjem dijelu trbuha, praćenu nadutošću i bolovima u donjem dijelu leđa. Zadnju menstruaciju sam imala 26.02.14 i nakon dva dana od završetka imam lagani smeđi isjedak i osjećam neku čudnu bol u predjelu jajnika (leđa me i dalje bole). Trebam naglasiti i da seksualni odnos nije bio baš bezbolan i da se nakon njega isto pojavio taj smeđi isjedak. Za pregled sam naručena krajem tjedna, a budući sam zabrinuta molila bi Vas za savjet.

Unaprijed hvala i ugodan dan happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Previše stvari dolazi u obzir kao uzrok od upale, endometrioze, ciste na jajniku, polipa, mioam i slično. Odavde zaista možemo samo nagađati.

Ana001

Doktore,zanima me dali je smanjena uciknovitost konc.pilula ako sam sinoc imala odnos a to isto popodne sam jos malo imala menstruaciju a navece nakon odnosa sam si obrisala malo krvi, danas imam normalan obris mozda malo smedeg. A na prvom sam redu sinoc sam popila 4.tabletu . Dali se moze imat odnos za vrijeme menstruacije iako je meni sada bila pri kraju,bez dodatne zastite (kondom),dali tablete budu jednako djelovale,dali sam jednako zasticena ? Pijem ih vise od godinu dana,godinu i pol da napomenem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može se imati odnos za vrijeme menstruacije. Zaštita nije umanjena i sigurna je.

Doca5

Poštovani,

imam 36 godina i redovnu mjesečnicu koja traje 8 - 10 dana, zadnju mjesečnicu imala sam 28.3., a prije 3 dana imala sam slabo krvarenje a nakon toga smeđi iscjedak neugodnog mirisa koji još traje. Nemam nikakvih bolova,ali povremeno osjetim bockanje u dolnjem dijelu trbuha. Prije 2 mjeseca bila sam na ginekološkom pregledu i papatest je bio uredan. Zanima me vaše mišljenje. Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije normalno da vam menstruacija traje do 10 dana.
Treba isključiti upalu, endometriozu, cistu, pcos, koagulopatije, miom, polip i slično.

Nikiii74748596

Postovani,dali se uz jazz tablete koje trosim mogu trositi i Betatene tablete (prirodni karotenoidi dobiveni iz alge dunaliella salina) pise jos da je to dodatak prehrani.Dali ce te tablete umanjiti djelotvornost jazzajer sam te tablete mislila prakticirat sa slorijem i kremama za samotamnjenje

sanidica

Doktore, poslednji put kada sam radila papa test imala sam III grupu sekreta i tada sam koristila vaginalete polyginax koje mi bas i nisu pomogle, sekret je jos uvek tu. Odnose nemam vec skoro godinu dana, soro dve godine sam pila diane 35 i prestala sam proslog meseca. Ali me sekret i dalje muci. ZUckaste je boje, ne svrbi me , ali sam primetila da u poslednje vreme mirise kao na beli luk ili tako nesto, da li mozete da mi kazete sta da radim, sta bih mogla uzeti da koristim preventivno za intimnu higijenu, hvala !

zabrinutipar

Tocno prije tjedan dana su poceli jaki bolovi s desne strane , jajnik takoder. Dan prije bolova san imala spolni odnos koji je bio nezasticen i na 7. Dan ciklusa. Ciklusi mi traju 25. Dana . Dali je moguce da je to rani pokazatelj trudnoce jer sam citala da se bol proteze prema nozi u ranoj trudnoci kao i kod mene
Nakon 5 dana od odnosa sam popila elle.
Bojim s zbog bolova, stolica i urin su redoviti i uredni, sto bi to moglo biti?
Hvala unaprijed na odgovoru!

Suzanela

Postovani, menstruacija mi je uvijek redovita, svaki 30 dan, ovaj mjesec mi kasni vec 7 dana a nikad mi ne kasni,radila sam test ali je negativan, moj suprug i ja vec duze vrijeme radimo na bebi ali nam ne uspijeva.Grudi me uvijek bole pred menstruac, bole me i sad ali manjeg inteziteta, a ponekad me i dole zigne.Sta da radim, molim Vas za pomoc?

minicamini

Da li bi se na obicnom transvaginalnom ultrazvucnom pregledu videla trudnoca od 3 meseca ili za to treba raditi poseban ultrazvuk? I da li bi doktor osetio u toku ginekoloskog pregleda da je materica povecana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niki možete.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanidica probajte koristiti preparate metronidazola lokalno u obliku vaginaleta( Medazol, arilin ili slično)