pitanje za dr. Dejan Šakoranja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cista, pcos, upala, disfunkcijsko krvarenje. Odavde ne mogu znati.

modica

Poštovani,

zadnju menstruaciju sam imala 7.8. te nakon toga ju nisam nikako imala,ali mi se javljaju smeđi iscjedci koji traju po 3,4 dana. Prvi sam imala 31.8 ,sljedeći put 16.9 te zadnji put 5.10. pri tome me ništa ne svrbi niti peče. Imam pomalo neuredne menstruacije tj. ciklus mi je znao trajati 41 dan.Kod ginekologa sam bila 26.8,radila sam PAPA test i bilo je sve uredu.Pri spolnom odnosu uvijek koristim prezervative. Sad me zanima što bih to moglo i dali moram ponovno ići kod ginekologa ?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Lijep pozdrav!

Ivana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se ginekologu svakako. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

bubimarti

Postovani,imam zucne kamence, mogu li ostati trudna u tom periodu ili ih moram prije izvaditi

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako bi bolje bilo da ih uklonite prije trudnoće.

Sandra50

Postovanje,
poslednju menstruaciju imala sam 08.08.2015. U proseku dobijam na 30 dana, s tim sto sam poslednju dobila 35. dana ciklusa. Obicno samo krvarenje traje4- 5 dana plus 3-4 dana ciscenje u vidu braonkastog iscedka.

Trenutno sam u 26. nedelji trudnoce, a moje pitanje se odnosi na sledece:
14.08. sam imala odnos sa prekinutom ejakulacijom dva puta u razmaku od nekih sat vremena, a zatim u periodu od 16-22. avgusta tri klasicna odnosa sa orgazmom unutar rodnice.
Iz odredjenog razloga me zanima kolika je mogucnost da sam zacela nakon odnosa koji se desio 14.08.?

Zahvaljujem unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa da je do trudnoće došlo odnosom od 14.8 je mala. Ciklus vam je duži i ovulacija je vjerovatno kasnila, tako da prije da je do trudnoće došlo nakon 16.8 pa i kasnije.

ivanaa16

za vrijeme petinga osjecam bolove u rodnici i pritisak kod maternice i mjehura , a nakon toga i svrbez velikih i malih usana i takoder povremeno u rodnici. sto bi to moglo znaciti uz cesto mokrenje, napuhnutost i tupom bolu u donjem dijelu trbuha? lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iritaciju ili upalu mjehura. Javite se obiteljskom liječniku.

zario

Postovani
Sa partnerkom imali smo spolni odnos dva dana nakon redovne menstruacija.
Ima li sanse da zatrudni.
Mislim da nisam ejakulirao, osim ona semena tecnost za vreme odnosa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi na godišnjoj razini redoviti kod vaše djevojke, nije bilo ejakulacije, neplodni su dani , stoga neće doći do trudnoće.

jokica

Postovani,

Imam 30 godina. Molim Vas da mi protumacite nalaz hormona, 4. dan ciklusa.

Unapred hvala, pozdrav!

Prolaktin 201 folikularna faza 59-619

LH 2.29 folikularna faza 1.9-12.5

FSH 4.31 folikularna faza 2.5 - 10.5

E2- Estradiol 110.3 folikularna faza 19.5 - 144.2

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan nalaz spolnih hormona, dakle uredan hormonski status.

anuškaaj

Poštovani,
posljednju menstruaciju sam imala 15.07. a ciklus mi inace traje oko 27 dana. jucer, odnosno 1.8 pojavio se smeđi iscjedak, ali skroz malo. danas ga također imam ali isto jako malo i ne konstantno. posto sam ocekivala menstruaciju tek za 10 do 15 dana najkasnije ovo me iznenadilo jer mi se nikad prije nije dogodilo.inace imam smeđi isjedak samo dan prije menstruacije. posto imam ne zasticene odnose sa suprugom i radimo na djetetu već mjesec dana zanima me postoji li mogucnost implatacijskog krvarenje i da li postoji sansa da sam trudna? svakako stoji pitanje sto mi je dalje ciniti.Hvala.
Sdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje nije implantacijsko jer je još prerano za to ali vrlo vjerovatno je ovulacijsko.

zabrinuta_222

Poštovani doktore,
imam par pitanja za vas. Imala sam jedan nezaštićeni spolni odnos 15.4. (koji je trajao možda 2-3 minute i prekinuli smo ga zbog zabrinutosti, znači nije bilo ejakulacije) i od tada nisam imala spolne odnose. Na početku 6. mjeseca imala sam mononukleozu. U 7. mjesecu sam bila kod ginekologa i papa test i ultrazvuk su uredni. U posljednje vrijeme me mući lagani svrbež u području stidnih usana, i već sam koristila vaginalete i kremu Canesten. Zabrinuta sam zbog mogućnosti spolnih bolesti i smatrate li da je potrebno da radim briseve ili testove za nešto zbog tog nezaštićenog spolnog odnosa. Zahvaljujem vam na odgovoru!

g12345t

Postovani doktore

U ponedjeljak 05.09. sam zapocela sa cetvrtim blisterom Logesta. Menstruaciju sam dobila u cetvrtak, dakle cetvrti dan pauze. Bila je oskudna i prestala je u ponedjeljak ujutro. Da bi se danas, u utorak 06.09. ponovo javilo krvarenje i malo je obilnije. Da li je to normalna pojava kod uzimanja pilula, i da li da ovo smatram nastavkom menstruacije ili je nesto drugo u pitanju? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

g12345, nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta ako je PAPA test uredan nema razloga za cervikalne briseve.

zabrinuta_222

A testove iz krvi na ostale spb predlažete li iz opisane situacije? Zahvaljujem puno na odgovorima.