pitanje za dr. Dejan Šakoranja

AnaBrana

Postovani pijem pilule lindynete 8 meseci.Uvek sam ih pila u 10-30.Na ovoj pauzi od sedam dana sam pomerila satnicu tako da sam osmog dana krenula od 15-30 .Molim vas recite mi dali cu mozda imati neke probleme jer dam spolno aktivna.Unapred hvala.

Diana97

Postovani
Uočila sam tamno smedu krv dva tjedna nakon menstruacije,no događalo se i prije. Pa me zanima da li je to stara krv ili je možda riječ o infekciji?
Ali nema nikakvih drugih simptoma poput svraba,neugodnog mirisa..
Hvala!

j.mil7

Postovani.
Pisala sam vam pre nekoliko meseci. Naime u decembru sam imala odliv, krvarenje je trajalo 30 dana (inace izazvano Orgametrilom). Bila je hitna hospitalizacija zbog gubljenja krvi. Posle izlaska iz bolnice pocela sam da pijem Diane - 35 zbog viska muskog hormona i do sada je sve bilo super, akne su se ocistile, ciklusi su redovni, bas u dan,smrsala sam 7kg u veoma kratkom roku ( tata mi je preminuo mozda i zato).
Moj problem pocinje odatle. Posle tog dogadjaja isto sam dugo krvarila medjutim sve je normalno prestalo, ali se javila upala jajnika. Zadnja menstruacija je dosla 16-og aprila a zavrsila se 21. Posle nekoliko dana sam osetila mucnine i bolove u zelucu ali sam mislila da je od lekova, medjutim javili su se bolovi u krstima i ledjima, neprijatan zvuk u donjem delu stomaka nalik na krcanju,bol se spusta niz nogu i prisutna je velika kolicina sekreta. Da li moze znaciti da je to opet upala jajnika ili je nesto drugo. Hvala unapred

Saraeldo

Dobar dan, 04.06. GA 24+3 po ultrazvuku 24+1. Zadnja menustracija 15.12.2020. Ciklusi mi traju 30 dana, menstrualno krvarenje 5 dana. Da li mi možete odrediti datum začeća čitala sam u vašim odgovorima da je to moguće. Naime zanima me da li je odnos koji je bio 25.12.2020 mogao dovesti do trudnoce (iako sam ustala odmah nakon odnosa, te je većina sperme iscurila) ja kako god izračunam taj dan mi nije bio plodni dan. Nakon toga sam imala odnose od 27 pa do 4 januara svaki dan. Po mom izračunu ovulacija mi je bila 30 decembra, sad doktore vi opet bolje znate te vas molim za pomoć. Samo se nadam da odnos koji je bio 25 decembra u jutarnjim satima nije doveo do trudnoće. Poštovani doktore Šakoranja, puno Vam hvala i radujem se vašem odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Puno je vjerojatnije da je od odnosa nakon 28. došlo do oplodnje.