pitanje za dr. Dejan Šakoranja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne za sada.

anamarija3352

Poštovani doktore,

Imam redovite menstruacije, zadnja četiri ciklusa su mi trajala 29 dana. Imala sam nezaštićeni odnos sa dečkom 1.8., to je bilo dva danan prije ovulacije. Nije ejakulirao u mene, izvadio je van, no imam strah da je možda koja "kap" ipak izašla prerano, dok je još bio u meni. Nakon tog odnosa, imala sam mentruaciju točno u terminu kad je trebala doći- 21.8. Bila je uobičajena, kao i svaki put. Sada mi je menstruacija trebala doći 20.9., no kasni 2 dana. Naravno, odmah prva pomisao-trudnoća.
Postoji li mogućnost da je došlo do trudnoće, iako sam nakon onog nezaštićenog odnosa imala uobičajenu menstruaciju kao i inače?
Ako ne dođe kroz još koji dan, napraviti ću test, ali voljela bih čuti i Vaše mišljenje.

Hvala unaprijed na odgovoru.
Lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

m.nezic

Dan pred menstruaciju sam osetila svrab, ne jak, odmah sutradan se malo pojačao i nakon dva sata sam dobila menstruaciju, drugi dan je menstruacije i jako me svrbi vagina, nocu se budi, sta je u pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno upala u rodnici uz kandidu.

uz33

Poštovani,

Prije otprilike 2 mj sam primjetila jednu kvržicu na vaginalnoj usni, jako je bolila na dodir no nakon 2 dana se smirilo i nije bilo bola ali je ostala kvržica. Danas sam primjetila još jednu kvržicu, ne boli na dodir, nije baš mekana ali nebih rekla da je sasvim tvrda. Također sam prije nekoliko tjedana imala sirasti iscjedak i svrbež oko otvora. Iscjedak je sada normalan no mislim da mi je nadražen jedan dio usnice jer sam primjetila da imam crveno područje te jedan vrlo tanak sloj kože na tom dijelu (koji je jako mali) se 'odvojio' zbog toga što bih to češkala. Ako možda imate otprilike odgovor što bi te kvržice mogle biti. Hvala.

m.nezic

Hvala na odgovoru, ali isto mi se to desavalo i pre godinu dana ali nije bilo vezano za menstruaciju, tada je bio jak svrab nisam ni imala niti je bila u planu menstruacija, koristila sam vaginolete na biljnoj bazi i prestalo je.. Sta da uradim po tom pitanju?

Mama7

Postovani dr.,

Zadnja menstruacija mi je bila 18.08. Imala sam odnose s prekinutim snosajem, u razmacima sve do 23.09.
Ciklusi su mi neredoviti 35-40 dana. Radila sam test na trudnocu 42 dan ciklusa i bio je negativan. Kod dr sam bila 44 dc i nije vidio trudnocu, ali me pitao hocu li cekati ili da mi da Dabroston da dobijem menstruaciju. Cekam i sada, a vec je 52 dc.
Sad me zanima da li je darivanje krvi (20.09) moglo utjecati na kasnjenje menstruacije?

S tim da moram napomenuti da mi je 2. trudnoca potvrdjena tek 54 dc, i to 3.5 tjedna.

Da li je moguce da se dogodila trudnoca, a da je dr nije mogao vidjeti na uz? Zbog kasnih ovulacija.
Smedji iscjedak sam imala 26-28 dc.

Unaprijed zahvaljujem.
Lp

Zdravko1988

Poštovani, molim vas za mišljenje! Unaprijed vam se zahvaljujem!

Dob: 27 godina
Gestacijska dob prema CRL 78,3 mm, na dan 03.10.2016
Gestacijska dob 14+0 na datum vađenja krvi 03.10.2106
Fetus: 1

Rizici na dan vađenja krvi:
Free beta hcg 117,7 mIU/ml 03.10.2016 4,96 MoM
PAPP-A 3381 mIU/ml 03.10.2016 0,93 MoM
NT 1,7 mm ( CRL 78,3 mm ) : 0,89 MOM
Težina 69kg, pušač

Rizik za sindrom Down; 1:311 rizik manji od graničnog
Dobni rizik 1:725
Rizik za sindrom Edwards i Patau; <100000 rizik manji od graničnog
Biokemijski rizik za sindrom Down; 1:56 rizik veći od graničnog

Dejan Šakoronja, dr. med.

m.nezic Canesten krema i vaginalete npr.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mama ako vam je ciklus takav kakav ste opisali moguće je da se trudnoća još nije vidjela. Ciklus može kasniti zbog raznih okolnosti tako i zbog darivanja krvi.

m.nezic

Da li mogu da ih koristim i za vreme menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kremu da a vaginalete po završetku menstruacije.

m.nezic

Koristila sam Tantum-Rose za ispiranje u ovih prethodnih par dana i pomoglo mi je, da li da nastavim sa tim?

lili12345

Poštovani,
Imam pitanje i željela bi čuti vaše mišljenje.
Imala sam zadnju menstruaciju 18.09. Dobila sam ju predvečer. Ciklus mi traje 29-30 dana. Imala sam odnose 8. i 9. 10. Partner je siguran da je ejakulacija bila izvan rodnice i da je na vrijeme izvadio penis iz rodnice. Da li postoji mogucnost trudnoće i da li su mi to bili plodni dani?

Primjetila sam da je tijekom odnosa bilo mnogo sluzi. Da li to znači da je to bila ejakulacija ili nesto drugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lili neplodni su dani i neće doći do trudnoće.

m.nezic

Doktore, da li da nastavim sa Tantum-Rose ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite.

m.nezic

Da li smem da kanesten 3kremu koristim za mazanje, ne da koristim aplikator?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete.