pitanje za dr. Dejan Šakoranja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nadamo se da ćete dobiti menstruaciju. Oduvijek su na tržištu. Prije dosta godina koristio se npr. Stediril.

xxl-l na eks

Poštovani, sada mi se javlja bol u donjem lijevom dijelu stomaka, te iznad stidne kosti, a povremeno i citav donji dio. taj bol je kao neko žiganje, i odjednom postaje veliki, pa se smanjuje. takodje i nekada citava lijeva strana me zaboli. Šta Vi mislite da je uzrok? i da, zadnju menstr. sam imala 1.05.-05.05., ali sada imam bijeli, vodeni iscjedak u velikim kolicinama( kao da je srednja menstr. ali bijele boje),ponekad neugodnog mirisa. još ne bih trebala dobiti,pa me zato brine.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o upali u mokraćnom sustavu.

Mery2012

Poštovani doktore,danas na veće ili sutra trebam dobiti menstruaciju. Treći dan ciklusa trebam trebam vaditi krv za hormone. Pošto je to nemoguče zbog vikenda,dali da vadim krv drugi ili peti dan? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je svakako.

zabrinuta djevojka

Poštovani,

mam 20 god. i prije 10-ak dana sam bila kod svoje ginekologice na pregledu, sumnjajući da imam PCOS, što je ona i potvrdila.
Nisam imala od prve menstruacije nikako redovite; već bi mi znala kasniti po 3-4 mj.pa čak i više.
Rekla je da mi je desni jajnik malo veći od lijevog i radila papa test. Propisala mi je Duphaston tablete i rekla da ih pijem 12dana (dvije dnevno). I rekla mi je da bih u roku 10-ak dana trebala dobiti menstruaciju, te mi dala da izvadim spolne hormone (2-5 dan ciklusa), ali nije mi ništa govorila kada da ih ponovo krenem piti.
Danas ju zovem i pitam da mi kaže rezultate papa testa (brzog), veli da je sve u redu (savršeno).
PItam ju kad da dođem na idući pregled, kaže da mi je rekla da pijem 3 mj. (a nije), i da mi je rekla kada točno u ciklusu krenem ponovo piti tablete, jer sam ja ne znajući kada da opet pijem, priupitala.
Da skratim, molim vas pomozite mi i recite, koji bi to dan trebao biti kada ponovo počimam piti tablete?
Još mi je dok sam bila na pregledu, spominjala kontracepcijske pilule koje će mi dati u slučaju da mi hormonalni nalazi pokažu višak muških hormona (ako sam dobro razumila). Pa sada, jel to potrebno?
Nadam se da sam dobro objasnila dijagnozu doktorice.

Molim vas da mi što prije odgovorite, unaprijed hvala!
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Najbolje bi bile pilule. Duphaston pijte od sutra 2x1 kroz deset dana. Nakon toga ćete dobiti menstruaciju.
Idući mjesec pijte od 16. dana ciklusa (1. prvi dan menstruacije=1. dan ciklusa)pa do 25. dana ciklusa.

momo33

Poštovani, čitala sam po internetu o tzv. lažnoj menstruaciji tijekom trudnoće. je li moguće da se tako nešto dogodi tijekom tri ciklusa, menstruacija mi je normalna kao i prije i u normalnim razmacima od 24 do 27 dana ?

samoti

Dragi doktore, ginekolog mi je jos prije dva mjeseca rekao da pored uradjenog uzv i ginekoloskog pregleda moram uraditi i papa test i kolposkopiju. Odlagala sam sve to bezveze, ali zbog pojacanog sekreta koji je bez mirisa i svraba sam zakazala pregled za petak. Uradicu papa test i kolposkopiju, Zanima me da li ce ginekolog vidjeti da ja pijem pilule tim pregledom? Jer mi je savjetovao da prestanem a ja sam nastavila piti jer su mi za akne? I drugo pitanje je posto imam taj sekret da li ce se papa testom otkriti neka infekcija ili moram uraditi nesto drugo? Hvala Vam !

sadjida

Zdravo, javljam se prvi put. Pijem kontraceptivne pilule diane 35, imam pojacan iscedak bele boje ostavlja zuckast trag na vesu. Nemam svrab niti neprijatan miris, medjutim u poslednjih nekoliko dana imam problem sa mokrenjem. Ne pecka dok mokrim , ali imam osecaj da ne mogu nikako da ispraznim besiku ., imam osecaj da mi se piski uvek, Sta mi savetujete? Pozdrav !

Dejan Šakoronja, dr. med.

momo, ako imate redovito menstruacije u isto vrijeme dakako da se ne radi o krvarenju u trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samoti, na kolposkoiji se neće vidjeti da li vi uzimate pilule ili ne. Na papa testu moguće je vidjeti određene vrste bakterija, viruse i gljivice, ali nije specifična za vidjeti o kojim se uzročnicima pobliže radi. Za to služe cervikalni brisevi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sadjida savjetujem vam da se javite svom obiteljskom liječniku i da liječite upalu mjehura.

samoti

Hvala Vam veliko na odgovoru. Ja cu reci ginekologu moj problem pa ce mi valjda uzeti i cervikalni bris. Samo me zanima sto se tice tih cervikalnih brisa da li ce se otkriti iz jednog ukoliko imam neku infekciju ili moram raditi posebno za ureaplasmu, hlamidiju itd? To u privatnoj ordinaciji nema , pa pitam da bih u laboratoriji znala sta reci. Pozdrav.

sadjida

Hvala Vam doktore, ja sam mislila da je to nesto sa ginekoloske strane pa sam vec umislila da imam ko zna kakvu infekciju,posto eto imam i taj beli sekret bez mirisa i svraba, mozda je zbog pilula sekret jer sam citala da moze biti pojacan tokom uzimanja oralne kontracepcije. U svakom slucaju Vam hvala. Sigurno sam se prehladila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samoti, briseve na aerobe, anaerobe, trihomonas, ureaplasmu, mikoplasmu, te klamidiju.

momo33

prije su ciklusi bili neuredni, a sada su u normalnim razmacima. spolni odnos je bio zasticen, ali ipak mi je nekako cudno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

sumeja

Zdravo, ustanovljena mi je III grupa vaginalnog sekreta pa ako mi mozete reci nesto vise o njemu da li je neka opasna infekcija ili ne? I ginekolog mi je rekao da je pozeljno ispiranje sa rastvorom kalijum hipermanganom ( roze boje ) , pa sta Vi mislite o tome? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osobno bih preporučio poligynax ili betadine vaginalete.