pitanje za dr. Dejan Šakoranja

melanimelem

Jeste, odgovorili ste mi i hvala Vam na odgovoru. Ipak sam htjela da me još malo "ohrabrite" stručnim mišljenjem. Ali svejedno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

melanimelem

No i dalje me pati zašto menstruacija ne dolazi. :S

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte u našim prijašnjim pitanjima i odgovorima uzroke izostanka menstruacije. Zbogom.

mica993

Postovani,
ako je test za trudnocu uradjen 7 dana nakon odnosa i bio je negativam, jeli to pouzdano?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije naravno.

Poštovani doktore, javljam Vam se zbog sljedece situacije. Naime, prosli mjesec mi je mjesecnica kasnila 18 dana,imala sam jaku upalu mjehura a mjesec prije toga pila sam antibiotike sumamed zbog problema sa kozom i do sredine proslog mjeseca. Obzirom da nisam nikada imala seksualne odnose s momkom, nije me bilo strah da se radi o trudnoci ali sam kasnije pocela umisljati simptome i situacije kojih uopce nije bilo ali su nadolazile zbog panike i odlucila sam napraviti test nakon 2 tjedna izostanka, koji je ocekivano bio negativan jer kao sto sam vec navela nisam imala nikada seksualne odnose, cak me decko nije ni zadovoljavao prstima nikada ili dodirivao genitalije.

Jedino sto smo prakticirali je tzv."seks preko odjece" gdje je uvijek jedno u potpunosti obuceno a drugo je u donjem vesu ili smo oboje obuceni. Par dana nakon uradjenog testa sam dobila i rasteretila se iako je mozda vama smijesno sve to i nije bilo straha za paniku. Prije mi je menstruacija varirala ali je nisam pratila toliko do unazad 5 mjeseci gdje je bila svakog 20-22 dana u mjesecu i sada nakon sto je zakasnila dobila sam 11.8.
27.8 sam bila sa deckom i ponovo smo radili sve na suho i on je bio potpuno odjeven a ja sam bila u haljinici i tangama, nisam se niti skidala ali me dečko cijelo vrijeme dirao i oprostite na izrazu jako "fatao" za guzu dok smo se mazili i nakon cega mu je penis dosao u erekciju i morao se skinuti i rucno da zavrsi sam sebi i ja sam mu malo pomogla svojom rukom na pocetku i svrsio je ali ne po meni nego u maramicu i na drugoj strani kreveta nakon cega smo prestali sa ovim, oboje oprali ruke sapunom (tako uvijek uradi kada se dira dolje).

Nakon 2h otprilike smo ponovo isto sve radili i tako smo se "trljali" ali kao sto sam vec navela, nisam niti u jednom trenutku bila gola niti je stavljao prste u vaginu ili nesto slicno, nego samo guzu... sada me ponovo hvata isti strah jer mi od zadnje menstruacije koja je kako sam vam vec rekla kasnila ponovo kasni 3 dana i htjela sam Vas zamoliti da mi obrazlozite da li se i u jednoj ovoj situaciji moglo desiti nesto sto bi dovelo ne daj Bože do trudnoce, imala sam biologiju u skoli, iako ne prekticiram odnose znam puno o tome i znam da se sperma mora naci u rodnici i sve to slicno ali u ovoj panici i izvanzemaljske stvari mi izgledaju moguce.

Jos da napomenem, zadnja dva mjeseca su mi bili jako stresni, promijenila sam jako puno navika i mjesto boravka 2 puta jer sam jos uvijek student pa sam se ova dva mjeseca cesto selila i tesko mi se privici na to, nisam vidjala momka i sve mi se nekako poremetilo, sada jos i ovo. Otkako se desilo to "hvatanje" stalno mi je u glavi iscekivanje menstruacije i imam osjecaj da mi od tog nekog straha jos i vise kasni.

Oprostite na ovako preopsirnom tekstu i molim vas da ako ikako mozete iznanalizirate sa mnom situaciju na osnovu gore navedenog i kazete mi Vase misljenje sto bi moglo biti u pitanju. Hvala Vam puno unaprijed i na odvojenom vremenu i na strpljenju!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana dakako da se ne radi niti teoretski o trudnoći.
Ako ćete se inače javljati nemojte pisati eseje nego činjenice jer nemam niti volje ni vremena čitati takve duge postove.

Izvinjavam se jos jednom na predugom postu, ali sam htjela objasniti sve do u detalje, znam da nemate vremena i malo je to sebicno od mene, ali sam stvarno imala potrebu da cujem Vase misljenje, hvala Vam na odgovoru. Znaci nemam razloga za brigu, i da se radi samo o poremecaju ciklusa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Hvala vam najljepsa postovani, lijep pozdrav!

jokicaa95

Postovani doktore, poslednju menstruaciju sam imala 18.8, 12 dana kasnije sam imala odnos u kome smo prvih nekoliko sekundi, najvise do minut isli bez zastite, nakon cega smo koristili kondom, nedelju dana nakon odosa sam uradila test na trudnocu, rezultat je bio negativan, i evo juce (14.9.) sam dobila menstruaciju, i juce i danas me malo boleo stomak pa sam popila cafetin menstrual i bol je za sat vremena skroz prestao, inace menstruacija nije bas obilna ali je crvene boje, pa me zanima jel postoji mozda mogucnost da sam trudna i da je to lazna mens posto je koji dan poranila, ili je ipak prava? Unapred hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako se radi o menstruaciji.

Postovani,
da li se sperma moze sama kretati u suhom okruzenju, rekli ste mi kako suha sperma ne moze dovesti do oplodnje, da li ona zaista ne moze u takvom obliku nekako "usetati" sama u rodnicu, npr. trljanjem i slicno rukama oko podrucja vagine?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Pitanja su vam glupa i neću vam više odgovarati.

Izvinite doktore, ali misljenja sam da ne postoje glupa pitanja i sami ste rekli tako, nego jednostavno znatizelja i nastojanje da saznamo vise o nekim stvarima, na internetu ne postoji nigdje konkretno i detaljno opisano sve sto bi nas moglo interesovati, a nazalost u skolama nismo imali seksualnu edukaciju a i ocito da znanje iz biologije nije dovoljno bilo.

U svakom slucaju hvala Vam na odgovorima i necu Vam oduzimati vrijeme vise, mislila sam da mozemo postaviti onoliko pitanja koliko nas interesuje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nađite si dobrog ginekologa koji će vam biti dostupan svakodnevno i to naravno budite spremni platiti. Zbogom.

tinka94

Pozdrav, interesira me da li je ikako moguće biti u drugom stanju i imati normalno mjesečnicu (normalni intenzitet, boja, trajanje)? Slučajno sam naišla na takvu situaciju na internetu i čini mi se nelogično pa Vas molim za mišljenje.
Zanima me još da li je u redu ako se tijekom menstrualnog krvarenja javljaju ugrušci?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće. Ugrušci se ponekad vide u menstrualnoj krvi i to ne mora ništa značiti.

plavussha21

Imam jednu situaciju koja mi se do sad nikad nije desila. Inače mi je menstruacija redovita u razmaku od 25 do 30 dana. Imala sam 25.8 normalnu menstruaciju, ovaj mjesec sam dobila 19.9. i trajala je samo 2 dana...znaci sad bi mi trebao bit 4 dan ali ne curi ništa...dal mi možete reć o cemu se radi i zasto je to tako??