pitanje za dr. Dejan Šakoranja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam o čemu se radi. Vjerovatno se radi o menstruaciji.
Morate otići na pregled.

kaaaty

Poštovani,
imam pitanje u vezi moguće trudnoće (točnije lažne menstruacije). Imala sam nezaštićen odnos 26.10. tijekom plodnih dana, menstruaciju sam trebala dobiti 13.11., uvijek mi je redovito. No sada 12.11. sam imala bolove kao i obično, no krvarenje je izostalo, dan poslije bilo je skoro pa ništa, oskudno... no dosta tamno... te treći dan samo nekakav smeđi iscjedak... Obićno mi traje tri dana, nisu obilne; no ovako još nikada nije bilo. I sad je pitanje da li je moguće da se radi o lažnoj menstruaciji, odnosno da sam trudna; ili je možda neki drugi zdravstveni problem u pitanju? Uglavnom se čudno osjećam, umor, muči me nesanica, imam slabe mučnine ponekad; no to je bilo i prije nego što sam posumnjala; mislila sam da je možda zbog toga što sam se uplašila da je trudnoća u pitanju... no sada samo malo više značaja dajem tim nekim sitnicama...
Hvala unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje koje ste imali nema karakter menstruacije. Napravite test na trudnoću za početak.

Poštovani,

zanima me da li je odmah poslije odnosa potrebno tuširanje? Da li je to važno zbog smanjivanja mogućnosti infekcija? Odnosno da li pretjerano tuširanje prije i poslije odnosa utječe na remečenje prirodne "flore i faune" vagine?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da nije dobro ni premalo ni previše. Koristite za tuširanje i pranje za intimnu njegu.

nepoznata1987

Poštovani,

u 30. tjednu trudnoće nalaz kod jedne doktorice je bio sljedeći:
portio održana, smekšana, CC do UU koje bi se dalo proći, uterus za AM, mekan, bezbolan, sekrecija sluzava. Preporuka doktorice je strogo mirovanje. Radi se o prvoj trudnoći. Sada u 33. tjednu sam bila na pregledu kod drugog doktora baš u bolnici i nalaz je sljedeći:
uterus mekan, bezbolan, veličina odgovara trajanju trudnoće, uzdužni glavom koja je slobodna, cerviks je održan, TAS "T" 44mm.

Zanima me što znače ovi nalazi?
Dali postoji razlika među njima?
Dali je sve u redu za ovaj period trudnoće?
Dali je potrebno strogo mirovanje?
I mogu li imati odnose?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Opstetrički nalaz je uredan. Ne brinite. Možete imati odnose.

greenlady

Poštovani doktore, srdačan pozdrav!
Unazad nekih četiri dana imam bolove u donjem dijelu trbuha, točnije oko carskog reza i niže, čak bi rekla da su bolovi slični onima poslije poroda carskim rezom. povremeno me probada oštra bol, i osjetim tupu bol u istom dijelu dok mokrim, iscjedak mi je malo pojačan (kao za vrijeme ovulacije)
Rodila sam prije 21mj, trudna nisam, zadnja menstruacija 13.11. menstruacije neredovite i jako bolne, ciklusi 30-60dana. bila sam prošli tjedan kod svog ginekologa, uputio me na vađenje hormona. ostalo sve u redu.
Dali je moguće da su i ti malo jači bolovi samo zbog promjene vremena? Znam ponekad imati bolove, kako kažu, to je normalno zbog carskog.
Ili su možda bolovi zbog neredovitih ciklusa?

Unaprijed se zahvaljuje na Vašem vremenu i odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bolovi iz navedenog mogu biti od promjene vremena, priraslica od carskog reza, upale u mokraćnom mjehuru.
Javite se liječniku obiteljske medicine da isključi upalu mjehura.

ookami

Primate li nove pacijente?
Trenutno sam u Zagrebu u Sigetu, a htjela bi se prebaciti u Jastrebasko.
Koji je postupak kod prebacivanja i koliko se čeka na pregled?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dođite jedno jutro. Samo zdravstvena knjižica.

Lunalea

Poštovani, trenutno sam u 11 tjednu trudnoće, preporučeno mi je piti željezo, ali tablete ne podnosim. Probala bih piti kupinovo vino, pa me zanima smijem li ga koristit. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji floradix tekući preparat željeza. To uzimajte.

Linea123

Pozdrav, ja bi trebala otici na prvi ginekološki pregled, imam 17 godina, jos nisam prijavljena kod nijednog ginekologa, ali bi to htjela sama napraaviti.. mozete mi reci sto je potrebno napraviti za prvi pregled, htjela bih ici kod doktorice Lenije Lugović-Pavić, da ju samo nazovem ili ? i jel se sto placa...hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo vam je potrebna zdravstvena iskaznica, prijavite se kod ginekologa, ovjerite izjavu u područnom odjelu hzzo-a i to je to.
Dogovorite termin pregleda, a ne plaća se ništa!

bajabu

Poštovani,
već drugi mjesec za redom javlja mi se taminji,smeđi iscjedak između menstruacija. Obično blizu vremena ovulacije. Menstruacije su redovne,normalno mi se dešava da ne dolaze na isti datum već kasne nekoliko dana. Ovaj put,pored smeđeg iscjedka javlja mi se blaga bol u donjem dijelu trbuha i imam osjećaj kao da su mi se grudi blago povećale. Takav iscjedak mi se znao i prije pojaviti,usljed stresa,ali tek dva puta unazad nekoliko godina. Međutim,sad mi se dešava drugi put za redom,pa ne znam da li imam razloga za brigu?

marlynm

dobar dan happy spolno aktivna sam sa svojim dečkom već dvije godine. tokom prošlog spolnog odnosa sam prokrvarila, krvarila sam i slijedeći dan ali jako malo.imam i tri dana nakon toga bolove i grčeve maternice. menstruaciju sam imala prije dva tjedna, koja je trajala četiri dana. sada me zanima u čem je problem? hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bajabu, ne znam, vjerovatno je perivulacijski. Sugeriram i UZV sredinom ciklusa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mariliynm, ne znam. Možda je prsnula cista, ovulacija, ozljeda rodnice i slično. Odavde mogu samo nagađati.

zabrinuta_22

Poštovani,
od 3.mjeseca se nalazim u Minhenu, preselili smo se zbog suprugovog posla. Trebam se prijaviti doktoru, pa me zanima dali imate kojeg poznanika ginekologa ovdje da mi ga preporučite ili možda više njih koji govore hrvatski?

Puno hvala