pitanje za dr. Dejan Šakoranja

sumeja

A koliko je opasna ta III grupa sekreta i da li smijem koristiti te vaginalete iako pijem anti bebi pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete koristiti vaginalete i uzimati pilule.

soho

Možete li mi objasniti kako izgleda lažna menstruacija? Te je li moguće da se u takvoj menstruaciji nalaze ugrušci ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće. Obično dođe ranije ili kasni, intenzitetom obično slabija više kao sukrvica ili smeđi iscjedak, traje kraće , može se iscjedak javiti u više navrata nakon pauze.

mica993

Postovani,
18.8. sam imala zadnju menstruaciju, 31. sam imala odnos sa deckom, pri cemu je prvi minut odnosa bio bez kondoma, nakon cega smo koristili.. pa me interesuje jel postoji mogucnos trudnoce ? cula sam za neku presemenu tecnost, jel je ona pristuna od prvog minuta odnosa, jel treba da brinem?

melanimelem

Poštovani,
Imam jedan problem. Naime ovih dana očekujem menstruaciju koja zadnjih godinu dana dolazi od 10.-12.-og u mjesecu. Menstruacija je popračena simptomima kao što su bolne i osjetljive grudi, prištići, pojačano znojenje, nesanica, nervoza, pojačana želja za hranom i slatkim. Imam dečka 3 godine i zadnjih godinu i pol imamo zaštićene spolne odnose te jako pazimo prilikom odnosa da nešto ne krene po zlu. Uvijek koristimo kondom i nikada ne ejakulira u mene, nego izvan te nakon odnosa prekontroliramo prezervativ. Naime, ovaj mjesec nemam simptoma kao i inače. Uvijek se osiguram na bolne grudi i onda mi nekako bude lakše dočekati menstruaciju. Zadnju sam imala 11.8., a spolni odnos smo imali odmah nakon završetka menstruacije = 19.8. Od tada do danas ništa, te zbog mog straha od neželjene trudnoće, ne prakticiramo odnose više od 1-2 puta mjesečno. Baš uvijek pazimo i svaki mjesec imam ove simptome. Ali sada je trenutno 5 dana do menstruacije i ne bole me grudi, ali imam pojačanu želju za hranom i imala sam prištića. Brinem se da nisam možda trudna i trenutno sam pod stresom zbog toga. Molim Vas da mi odgovorite što da napravim i da me posavjetujete imam li razloga brinuti se ili ne! Moram nadodati kako ovaj mjesec pijem Contral tablete zbog alergije i prije par dana sam vadila krv te mi je ustanovljena blaga anemičnost.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mica ne postoji. Nije bilo ejakulacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Melani ne radi se o mogućoj trudnoći.
Ne moraju sve smetnje biti uvijek izražene.

melanimelem

Hvala Vam na odgovoru! Nadam se da će menstruacija doći na vrijeme i da se mogu prestati brinuti oko toga.

melanimelem

Jedini problem u tomu svemu je što sam navikla da uvijek imam bolne grudi, a ovaj mjesec to nije tako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

zabrinuta_22

Poštovani,

28.08. 2013. sam imala treći spontani pobačaj u 22.tjednu trudnoće u Varaždinu. Prije sam imala pobačaj 2010.g u 8.tj. i 2012. u 16.tjednu. U 1.mj 2013. sam napravila kompletnu prekoncepcijsku obradu u Petrovoj i svi nalazi su mi bili uredni, uključujući i trombofiliju. Sad su mi reponirali prolabirani vodenjak i napravili serklažu i 3 dana nakon toga mi je iscurila voda, cervikalni brisevi su mi bili negativni.
Zaključak doktorice: mislim da se radi o cervikalnoj inkompetenciji te da bi u sljedećoj trudnoći trebalo učiniti profilakstičku serklažu u 1. tromjesječju. Preporučam uputiti pacijenticu u KBC Petrovu, prof. dr. Škrablin i molim njeno mišljenje.
Ja molim vas za mišljenje, dal trebam ponoviti koje pretrage i dal je moguće uopće da ja mogu održati trudnoću do kraja?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako se trebate javiti u kliniku u Petrovoj.
Obrada će svakako biti nužna prije trudnoće.

zabrinuta_22

I imam jedno pitanje u prijateljicino ime koja je jucer rodila. Sto mislite o syntocinon spreju za nos kao pomoc kod dojenja? Dal ima kakvih stetnih utjecaja na bebu i dal se moze kupiti bez recepta?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odličan je. Može se uzeti bez recepta. Nema štetnih djelovanja na dijete.

melanimelem

Menstruacija je trebala jučer doći, no nema je. Ipak su me počele boljeti grudi, ali ju ne mogu dočekati. Stalno mislim ima li šanse za trudnoćom ikao smo se zaštitili, nije ejakulirao u mene i kondom nije puknuo. Po noći ne mogu spavati i stalno razmišljam o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

soul1

Poštovani, prilikom drugog spolnog odnosa za vrijeme dok je partner ulazio u mene prstima osjetila sam velik pritisak na nečem u meni, ne znam što je to, je li mjehur ili nešto, ali osjećaj je bio vrlo neprijatan. nakon toga smo imali zaštićeni spolni odnos, te sam nakon toga na gaćicama pronašla dosta krvi te ugrušak s tkivom, pričekala sam menstruaciju te sam par dana prije nje osjećala jake bolove u donjem dijelu leđa te se pojavio smeđi iscjedak, no tada je došla menstruacija koja je trajala 5 dana. sljedeći ciklus su mi se opet pojavili bolovi u leđima te smeđi iscjedak, ali ovaj puta oskudniji te ponovno menstruacija. zanima me zbog čega bi bio taj iscjedak, je li se možda napravila kakva ranica prilikom spolnog odnosa ili što?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o ozljedi u rodnici rekao bih prema opisanom.
Svakako sugeriram pregled.