Kratki ciklusi

trešnja2

Lijep pozdrav, molim Vas savjet u vezi 17- godišnje kćeri. Ona ima menstruaciju već 5 godina ,u zadnje 2 g. ciklusi su se skratili na 15-18 dana. Obavila je nekoliko puta pregled hormona štitnjače, spolne hormone i bila je na ginekološkom pregledu. Svi nalazi su uredni, trošila je hormonsku terapiju i tada se regulira mjesečnica na 1-2 mjeseca, a onda se vrati na staro. Ne bih željela da pije previše tih tableta, a opet se bojim da će se maternica iscrpiti zbog čestog ljuštenja. Postoji li još kakav pregled, molim vas za Vaše mišljenje. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako nek ponovi spolne hormone, progesteron 21. dan ciklusa, koagulacijske testove.
Svakako je dobro da uzima oralnu kontracepciju za regulaciju ciklusa ili gestagene preparate u drugom dijelu ciklusa.